Yeşilyurt Öğrencilerine kışlık kıyafet yardımı
Yeşilyurt Mahallesi öğrencilerine hayırseverler tarafından kışlık kıyafet yardımı yapıldı.
Yeşilyurt Öğrencilerine kışlık kıyafet yardımı

Bingöl Merkez Yeşilyurt Mahallesi’nde öğrenim gören Fatih İlkokulu, Yeşilyurt İlkokulu ve Yeşilyurt Ortaokulu öğrencilerine mahalle muhtarı aracılığıyla hayırseverler tarafından kışlık kıyafet yardımı yapıldı.

Yapılan yardımlarla ilgili açıklamalarda bulunan Yeşilyurt Mahalle Muhtarı İrfan Açıkbaş, “Abdurrezak Kökten isimli hayırsever vatandaşımız aracılığı ile Mehmet Emin Yılmaz ve Kasım Yılmaz bizlere ulaştı. Yurtiçinde ve Yurtdışında birçok kişinin desteği ile bu yardım çalışmalarını yaptıklarını ve mahallemizde öğrenim gören öğrencilere de kışlık kıyafet yardımı yapacaklarını belirttiler. Bizler de okul müdürlerimiz ile görüşerek ihtiyaç sahibi öğrencilerin tespitini yaptık. Fatih İlkokulu, Yeşilyurt İlkokulu ve Yeşilyurt Ortaokulu’nda okuyan toplam 220 öğrenciye bot, mont, bere, eldiven ve atkı yardımında bulunduk.” İfadelerini kullandı.

Hayırseverlerle beraber yardım dağıttıklarını belirten Açıkbaş, “Hayırsever kardeşlerimizle beraber 3 okulumuza yardım dağıttık. Öğrencilerin yoğun sevgi gösterileri ile karşılaştık. Öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Bu mutluluğa ortak olmaktan çok memnunum. Kış aylarında öğrencilerimizin üşümeyeceklerini bilmek çok güzel bir duygu. Bu duyguyu bize yaşatan hayırsever kardeşlerimizden Allah razı olsun. Yapılan yardımlardan dolayı hayırseverlere ve bize plaket takdimi yapıldı. Bu vesileyle bende Abdurrezak Kökten, Mehmet Emin Yılmaz, Kasım Yılmaz ve bu yardım çalışmasında desteği olan tüm hayırseverlere teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-