Asılsız paylaşımlar ile ilgili valilikten açıklama
Bazı sosyal medya ve internet sitelerinde yayımlanan, “Bingöl’de merkez ve 7 ilçeye girişler bir ay yasaklandı” konulu paylaşım üzerine Bingöl Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “İl ve İlçelere girişin yasaklanması gibi bir durum da kesinlikle söz konusu değildir.” denildi.
Asılsız paylaşımlar ile ilgili valilikten açıklama

Bazı sosyal medya ve internet sitelerinde yayımlanan, “Bingöl’de merkez ve 7 ilçeye girişler bir ay yasaklandı” konulu paylaşım üzerine Bingöl Valiliği’nde yazılı bir açıklama geldi.

Konuyla ilgili Bingöl Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “1 Ocak 2020 tarihinde bazı sosyal medya hesapları ve internet sitelerinde yayımlanan, “Bingöl’de merkez ve 7 ilçeye girişler bir ay yasaklandı” haberi üzerine Valiliğimizce kamuoyunu bilgilendirme gereği duyulmuştur. Bilindiği üzere; terör ve teröristle mücadele ve vatandaşımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması konusunda “Geçici Özel Güvenlik Bölgeleri” tedbiri düzenli olarak kullanılan bir yöntemdir.
 
Bu kapsamda; T. C. Cumhurbaşkanlığının 24 Aralık 2019 tarih ve 1847 sayılı kararı ile 01 Ocak 2020 - 31 Aralık 2020 tarihleri arasında İlimizde 35 bölge 1 yıl süreyle Geçici Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilmiştir. Geçici Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilen yerlerin sınırları içinde, söz konusu haberin aksine, vatandaşlarımıza ait konut, arsa, bahçe, yayla, mera vb. yerler bulunmamaktadır. İl ve İlçelere girişin yasaklanması gibi bir durum da kesinlikle söz konusu değildir.”

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-