Türkiye’de 7 tane var, sekizincisi Bingöl’de
Diş protez sektöründe Türkiye’de yalnızca 7 tane bulunan dental lazer sinterleme makinesini işletmesine kazandıran işadamı Şenkozat, günlük 900 porselen altyapısı üretebilme kapasitesine sahip makineyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesine hızlı ve kaliteli hizmet sunuyor.
Türkiye’de 7 tane var, sekizincisi Bingöl’de

Kentte, diş protez sektöründe çığır açarak bölgeye açılan Güven Diş Protez Laboratuarı sahibi Edip Şenkozat, Çin dışında 24, Türkiye’de ise 7 adet faal durumda bulunan lazer makinesini işletmesine kazandırdı.

Dental sektörde metal altyapı olarak yapılabilen tek kron, kron köprü, implant, hibrit gibi protez ürünlerini üretebilen makine, günlük 900 protez üretebiliyor.

“Amacımız hızlı ve kaliteli hizmet sunmaktır”

İşletme bünyesine kazandırılan yeni lazer makinesiyle daha kalite ve estetik protezler üretebileceklerini kaydeden Şenkozat, şunları söyledi: “Çin dışında 24 adet çalışır durumda makine bulunuyor. Bunların 7 tanesi Türkiye’de. Çok şükür 8’inci makineyi Bingöl’e kazandırdık. Bu makine ile şu anda dental sektörde metal altyapı olarak yapılabilen tek kron, kron köprü, implant, hibrit, full ağız gibi tüm ürünlerin üretimini en hızlı ve en kaliteli şekilde yapabilmekteyiz. Üretim platformunun üzerinde 1 ile 200 adet ürünü aynı anda üretebiliyoruz. 150 adetlik kron üretim süresi yaklaşık olarak 3 saat 50 dakika civarında bir sürede gerçekleşmektedir. Şu an sektördeki diğer tüm lazer makinelerinin üretim hızlarından 2 kat daha hızlı ve yüzey kalitesi olarak da çok daha üstün bir kaliteye sahiptir. Üretmek istediğimiz ürünleri mikron boyutta hesaplamalar yaparak en ince detayına ve ayrıntısına kadar en kaliteli şekilde üretebiliyoruz.”

Bölgenin en büyük diş laboratuvarı

Doğu ve Güneydoğudaki tek makinenin kendi laboratuarında olduğunu söyleyen Şenkozat, “metal altyapı dişlerinde hata oranı binde 0,01’dir. Bu makine ile ilimiz başta olmak üzere bölgedeki hastane ve kliniklere daha hızlı ve kaliteli hizmet sunacağız” dedi.

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-