“Türkiye bölgede garantörlük yapıyor”
AK Parti Bingöl İl Başkanı Güler, “Türkiye itidal ve diplomasiyle bölgede garantörlük, liderlik yapıyor.” dedi.
“Türkiye bölgede garantörlük yapıyor”

AK Parti Bingöl İl Başkanlığında, geçen hafta Genel Merkez tarafından atamaları yapılan Adaklı, Genç, Kığı ve Yayladere ilçe başkanlarının tanıtımını gerçekleştirdi.

AK Parti İl Başkanlığı binasında yapılan tanıtım toplantısına, AK Parti Bingöl İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler, Solhan Belediye  Başkanı  Abdulhakim Yıldız, Karlıova Belediye Başkanı Veysi Bingöl, Kığı Belediye  Başkanı Hikmet Özüağ, Adaklı Belediye Başkanı Zeki Işık, Sancak Belediye Başkanı Nusret Koçin, Merkez İlçe Başkanı Feyzi Kızıl, Kadın Kolları Başkanı Tuğba Varolgüneş, Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Bayantemur, ilçe başkanları ve teşkilat üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Mehmet Hanefi Güler seçilen başkanları tebrik etti, görev yapmış ilçe başkanlarına yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Güler, “Burada bugün bir sevinci paylaşmak için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Teşkilatlar partilerin temel taşlarıdır. Partimize emeği olan il yönetimden köy yönetimine ilçesinden beldesine kadar davamıza omuz veren katkı sunan resmi, gayri resmi herkese şükranlarımızı arz ediyoruz. Saygılarımızı, muhabbetlerimizi aşkla sevgi ile iletiyoruz. Onların mücadelesiyle Türkiye bu noktadadır. Ortadoğu’daki gelişmeleri hepimiz görüyoruz.

Komşularımızdan Libya’ya kadar çok sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Burada Türkiye Cumhuriyeti’ni itidalle, diplomasiyle hem sahada hem masada yöneten Cumhurbaşkanımız, medar-i iftiharımız vardır. Bu kadar olayı bu karmaşık dünya düzeninde kazasız belasız yönetmek tecrübe ister, güç ister, dirayet ister, irade ister. Bu özelliklerin hepsi Cumhurbaşkanımızda vardır. O da gücünü bizden bizim mücadelemizden alıyor. Bugün Türkiye bütün bölgede garantörlük yapıyor. Geleceğimiz parlak ve çok ciddi başarılarla dolu olacaktır. Bizlerde neslimizin, çocuklarımızın ve memleketimizin geleceği için AK Parti çatısı altında birleştik. Teşkilatımızın en alt kademesinden en üst kademesine kadar herkes iyi niyetlidir, herkes bir çaba ve gayret içerisindedir. Zaman zaman değişimlerin olması doğaldır. Diğer arkadaşlarımıza fırsat vermek lazım. Ahde vefayı gözeterek birlik içinde çalışmalarımızı yürütüp sahadaki çalışmaları organize etmemiz gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Daha sonda belde başkanlıklarına atamalar gerçekleştirildi. Ilıcalar belde başkanlığına Tahsin Varolgüneş, Sancak Belde Başkanlığına Niyazi Bakabala, Arakonak belde başkanlığına Cengiz Süt atandı. Toplantı teşkilat üyelerinden gelen soruların cevaplanmasının ardından sona erdi. 

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-