Avustralya'daki yangında 480 milyon hayvan telef oldu
​Avustralya'da aylardır devam eden orman yangınlarında şu ana kadar 24 kişi hayatını kaybederken 480 milyon hayvan da telef oldu.
Avustralya'daki yangında 480 milyon hayvan telef oldu

Avustralya ormanlık ve çalılık bölgelerde başlayan, aylardır devam eden ve giderek şiddetlenen yangında şu ana karar 24 kişinin hayatını kaybettiği, 480 milyon hayvanın telef olduğu ve milyonlarca hektar arazinin de kullanılamaz hale geldiği belirtildi.

Yaklaşık 7 milyon hektarlık ormanlık alanın kül olmasıyla ilgili konuşan Avustralya Başbakanı Scott Morrison, "Yangınlar devam ediyor ve daha aylarca yanacak" uyarısı yaptı.

Çıkan yangın nedeniyle ülke genelinde şu ana kadar 24 kişi öldü. Nesli tükenme tehlikesi altında bulunan hayvan türlerinin de içinde bulunduğu 480 milyon hayvan yangın nedeniyle telef oldu.

Sydney Üniversitesi'nden ekolojistler, eylül ayından beri 480 milyon memeli hayvan, kuş ve sürüngenin doğrudan yangınlarla ya da yangından kaynaklanan nedenlerle öldüğü tahminini paylaştı.

Ekoloji profesörü Chris Dickman, gerçek rakamın tahminlerden çok daha büyük olabileceğini belirtti. (İLKHA)Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-