Tasarım ve beceri atölyelerinde ziyaret
Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney beraberinde Müdür Yardımcısı Yusuf Tokuş ve Şube Müdürü Orhan Seven ile birlikte 5 okulda kurulumuna başlanan Tasarım ve Beceri Atölyelerinde incelemelerde bulundu.
Tasarım ve beceri atölyelerinde ziyaret

Bingöl Valiliği ve Borsa İstanbul A.Ş arasındaki Ulusal Eğitime Katkı Projesi İşbirliği Protokolü kapsamında, Sultan Abdulhamit Han Ortaokulu, İMKB Ekinyolu Ortaokulu, Yeşilyurt Ortaokulu Vali Güner Orbay Ortaokulu ve Vali Kurtuluş Şişmantürk Ortaokulu’nda başlanan ‘Tasarım Beceri Atölyeleri’ni ziyaret ederek, yapılan kurulum çalışmalarını yerinde inceledi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2023 Eğitim Vizyonu'nun yaparak yaşayarak, katılımcı öğrenmeyi desteklediğini kaydeden Güney, bu anlamda teoriyi pratikle destekleyen tasarım beceri atölyelerinin, çocukların potansiyellerini rahatça sergilemesine imkân tanıdığını belirtti.

Öğrencileri yalnızca çağa ayak uyduran değil, çağa yön veren nesiller olarak yetiştirme hedefinde olduklarını söyleyen Güney, yarının dünyasında teknolojiyi üreten ve bunu iş kolu haline getiren bireylere ihtiyaç duyulacağını vurguladı.

Bu atölyelerin, 21.yüzyıl insanının yetişmesindeki en önemli eğitim ortamlarının başında geldiğini söyleyen Güney, “Kurulum aşamasında olan atölyelerimiz, kendi çabalarının neticesini gözlemleme fırsatı bulan öğrencilerimizi heyecanlandıran bir platform olacak. Bilgiyi ve fikri, tasarıma ve üretime dönüştüren öğrencilerimiz için aynı zamanda çok güçlü bir motivasyon kaynağı olacaktır.”dedi. 

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-