"Cumhurbaşkanı muhalefet lideri gibi konuşmuş"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yaptığı konuşmalara binaen açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Bingöl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Vergi, "Cumhurbaşkanı Erdoğan muhalefet lideri gibi konuşmuş.Muzdarip olduğu konuların bir çoğu kendi partisinin bakanlıklarının uygulamaları nedeniyle ortaya çıkmıştır." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan önceki gün katıldığı engelli memur atama töreninde evlilik ve aile ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın açıklamalarıyla ilgili eleştirilerde bulunan HÜDA PAR Bingöl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Vergi, "Erdoğan gençlerin geç evlendiğini, çoğunun da evde kaldığından bahsediyor. Şu an erken evlilik yaptığı için cezaevinde binlerce insan bulunuyor. Bu duruma neden olan yasanın kaldırılması için defalarca açıklamalarda bulunduk fakat bir gelişme yok. Diğer bir husus ekonomik sorunlar. Bir çoğu bekâr olan asgari ücretliler 2300 lira maaşla nasıl evlenecek. Ortalama yüz bin liraya mal olan bir evlilik bu rakamla nasıl yapılacak. Cumhurbaşkanının diğer yakındığı husus, kadına şiddeti bahane ederek aile kurumuna saldırılması mevzusu. Kamuoyunda aileyi yıkan kanun olarak bilinen İstanbul sözleşmesi bu hükümet döneminde yasalaştı. Uzun süredir toplumun birçok kesimi yasanın iptalini istiyor fakat bu konuda herhangi bir adım atılmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan muhalefet lideri gibi konuşmuş muzdarip olduğu konuların birçoğu kendi partisinin bakanlıklarının uygulamaları nedeniyle ortaya çıkıyor.” Dedi.

‘’Çukur’’ gibi bir dizi halen yanındaysa kimse gençliğin geleceğinden bahsetmesin

 Erdoğan’ın, “Evlilik dışı hayat biçimi medya aracılığıyla meşrulaştırılmaya, daha vahimi özendirilmeye  çalışılıyor’’ sözlerine de değinen vergi  sözlerine şöyle devam etti: "Söz dönüp dolaşıp yetki makamına geliyor. Madem böyle bir tehlike var neden bununla ilgili yasal düzenlemeler yapmıyorsunuz. RTÜK bu konuda yeterli denetimler yapıyor mu? Gerekli cezalar veriliyor mu? "Uzun süredir yayında olan bir dizi var. Gitsinler Türkiye'de araştırma yapsınlar bu diziden memnun olan  tek bir aile var mı.? Çukur gibi bir dizi halen yanındaysa kimse gençliğin geleceğinden bahsetmesin.” dedi. 

 

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-