“Kötü niyetli kimselere de prim vermeyelim”
Vali Kadir Ekinci Bingöl’deki yerel ve ulusal basın temsilcileri ile kahvaltı programında bir araya geldi.
“Kötü niyetli kimselere de prim vermeyelim”

Özel bir işletmede yapılan programa Vali Ekinci’nin yanı sıra Vali Yardımcısı V. Ali İhsan Başak, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdür V. Ahmet Burtaşkıray, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, İl Sağlık Müdürü M. Emin Gündoğdu, İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. Enes Üçgül, İl Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır, FKA İl Koordinatörü İsa Telimen ve Bingöl’de faaliyet gösteren gazete ve ajansların temsilcileri katıldı.

Kahvaltı öncesinde basın mensuplarına hitap eden Vali Ekinci şunları söyledi: “Geride bıraktığımız süre içinde yerel basının Bingöl ve Bingöllüler için ne kadar iyi niyetli duygularla koşturduğunu izledim. Şehri sahiplenen bu ortak davranış için her bir arkadaşımı ayrı ayrı tebrik ediyorum.

Değerli basın mensupları, şöyle 81 ilimize baktığımızda, şehirlerarasında farklı branşlarda tatlı bir rekabet var. Turizm, ekonomi, spor, kültür ve sanat gibi konularda gerçekleşen bu kardeşçe yarışın ‘harika ürünlerini’ izliyoruz. Bizler de bu şehrin potansiyelini harekete geçirmek ve farklı alanlarda kalıcı başarılar yaşamak istiyoruz. Devletine, milletine, maneviyatına bağlı insanımız hizmetin en iyisini hak ediyor.”

“Kötü niyetli kimselere de prim vermeyelim”

Kaliteli hizmetin kaliteli birliktelikten geçtiğini belirten Vali Ekinci sözlerini şöyle sürdürdü: “Onun için el ele verelim, şehrin farklı dinamiklerini ortak akılla harekete geçirelim ve insanımızın huzurlu yarınları için ‘bir adım’ daha diyelim.  Bunun yanında; fitne çevrelerine, kaostan ve karanlıktan beslenen kötü niyetli kimselere de prim vermeyelim, itibar etmeyelim.

Hepimizin ortak paydası, bu şehir için taş üstüne taş koymaktır. Niyetler böyle halis ve berrak olunca, inşallah rabbimiz de yardımcımız olacak, işlerimize kolaylıklar katacaktır.”

Daha sonra 2019 yılı içinde gerçekleşen faaliyet ve yatırımlar ile 2020 yılında yapılması planlanan faaliyet ve yatırımlar hakkında bilgi paylaşımında bulunan Vali Ekinci, 2020 yılının ülkemiz ve ilimiz için hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Toplantı, basın mensuplarının soruları ve ilgili kurum amirlerinin cevapları ile sona erdi.

 

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-