“66 bin 404 adet güncel kitap bulunmakta”
İl Halk Kütüphanesi Müdürü İşlek, “Müdürlüğümüzde 12350 âdeti çocuk kitabı olmak üzere 66404 adet güncel kitap bulunmaktadır.” Dedi.
“66 bin 404 adet güncel kitap bulunmakta”

Okulların tatil edilmesi vesilesiyle yazılı bir açıklama yapan Bingöl İl Halk Kütüphanesi Müdürü Muhammed İnan İşlek yazılı bir açıklama yaptı.

İşlek, yaptığı açıklamada, “Bingöl İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü kütüphanelerin kuruluş amacına, misyonuna ve vizyonuna uygun olarak 1966 yılından itibaren hizmet vermektedir. Kurumumuz Gelişen teknoloji ve iletişim araçlarına uygun olarak kütüphanecilik hizmetlerini yapmaktadır. Bingöl İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü olarak toplumun bilgi ihtiyacını karşılamak, toplumun her kesimine okuma alışkanlığı edindirmek için basın-yayın, kitle iletişim araçları ve sosyal medya yollarını kullanarak daha fazla okuyucuya ulaşmayı hedeflemektedir.” İfadelerine yer verdi.

Toplumun her kesiminin boş zamanlarını kütüphanelerde değerlendirmek, kitap okuma alışkanlıklarını pekiştirmek ve araştırmalarını yapmak üzere kütüphanelerde zaman geçirmelerinin yararlı olduğunu düşündüklerini belirten İşlek açıklamasını şöyle sürdürdü: “Yarıyıl tatilinin başladığı bu dönemde özellikle öğrencilerin kütüphaneye gelip zaman geçirmelerini kişinin gelişimi ve bilgilenme süreci adına yararlı olacaktır. Ayrıca Kimlik Numaraları ile yapılacak üyelikle de ödünç kitap hizmetinden faydalanacaklardır. Ödünç hizmetinde üyelerimiz aldıkları kitap ve diğer materyalleri 15 günlüğüne evlerine götürebileceklerdir.”

“12350 âdeti çocuk kitabı olmak üzere 66404 güncel kitap”

İşlek son olarak şu ifadeleri kullandı: “Müdürlüğümüzde 12350 âdeti çocuk kitabı olmak üzere 66404 adet güncel kitap bulunmaktadır. Bütün hizmetlerin ücretsiz olduğu İl Halk Kütüphanemizde 16 adet yüksek hızlı internet bağlantılı bilgisayarlar mevcuttur. Bu bağlamda toplumun her kesimini özellikle tatile girecek öğrencilerimizi bilgilenme sürecini geçirmeleri adına her yıl daha fazla büyüyen Bingöl İl Halk Kütüphanesi Müdürlüğü ailesi dâhil olmalarını bekliyoruz.”

 

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-