İHH ekipleri Elazığ ve Malatya'ya doğru yola çıktı
Elazığ'da meydana gelen 6,8 büyüklüğünde depremin ardından 244 kişiden oluşan İHH Arama Kurtarma ekibi, AFAD koordinesinde Elazığ ve Malatya'daki çalışmalara dahil olmak üzere Bingöl'ünde içerisinde bulunduğu toplamda 23 ilden yola çıktı.
İHH ekipleri Elazığ ve Malatya'ya doğru yola çıktı

Deprem bölgesine acil yardım malzemeleri sevk etmek ve kurtarma çalışmalarına katılmak üzere İHH İnsani Yardım Vakfı harekete geçti.

"Acil yardımlarımız yolda"

Tüm Türkiye'ye geçmiş olsun dileklerini ileterek açıklamalarına başlayan İHH Arama Kurtarma Birimi'nden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yakup Işık, depremin ardından Adıyaman, Gaziantep, Diyarbakır, Bingöl, Hatay, Kayseri, Sivas, Kahramanmaraş, Bayburt ve diğer illerden İHH Arama Kurtarma ekiplerinin bölgeye hareket ettiğini ifade etti.

Işık, "Lojistik depolarımızdan ilk etapta 200 çadır, içerisinde gıda, bebek bezi, bebek maması, çadır ve battaniye bulunan 4 TIR acil yardım ve depremzedelere sıcak yemek çıkarmak üzere 2 adet gezici aşevimizi Elazığ'a ve Malatya'ya doğru yola çıkardık. Gezici aşevlerimiz günlük 20 bin kişiye hizmet verecek. Çevre illerde acil yardım malzemeleri için hazırlıklarını sürdürüyor. Halihazırda tüm ekiplerimiz Elazığ ve Malatya için seferber olmuş durumda" dedi.

AFAD koordinasyonunda bölgede arama kurtarma çalışmalarına katılacaklarını hatırlatan Işık, deprem bölgesinde acil olarak çadır, battaniye, soba ve yakacak ihtiyacı bulunduğunu açıkladı.

Açıklamanın sonunda, İHH ekiplerinin kriz sona erene dek bölge halkına yardımlarını sürdüreceğini bildirdi. (İLKHA)Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-