“Yapılan yüksek orandaki zamlar halkın belini büküyor”
HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Orhan Açıkbaş, elektrik ve doğalgaza yapılan yüksek orandaki zamların halkın belini büktüğünü belirtti.
“Yapılan yüksek orandaki zamlar halkın belini büküyor”

2019 yılında elektrik ve doğalgaza yapılan yüksek orandaki zamların halkın belini büktüğünü ifade eden Açıkbaş,  elektrik ve doğalgaz fiyatlarının tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Açıkbaş, şunları söyledi: “2019 yılı içerisinde hem elektriğe hem doğalgaza çok yüksek oranlarda yapılan zamların tesiri, tüketimin arttığı kış aylarında kendini göstererek vatandaşın adeta belini büktü. Geçen yıla oranla neredeyse iki kat yükselen bu faturalar nedeniyle insanların çığlığı yükselmeye başladı. İşsizliğin zirve yaptığı bu süreçte ekonomi yönetiminin toplumun çığlığını duymazdan gelmesi kabul edilebilir ve sürdürülebilir bir durum değildir. Dar gelirli vatandaşlara elektrik ve doğalgazda indirime gidilmesi gerekir. Asgari ücrette yapılan artışın, sadece doğalgaz faturalarına bindirilen bu ekstra yük ile eritilerek tekrar geri alındığı bir mantıkla ekonominin düzlüğe çıkması mümkün değildir. Özellikle düşük ve orta gelir düzeyindeki halk kesiminin bütçesini zorlayan elektrik ve doğalgazda indirime gidilmelidir.”

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-