Siyer yarışması pazar günü
Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından organize edilen Siyer Yarışması, 2 Şubat Pazar günü saat 11:00’da yapılacak
Siyer yarışması pazar günü

Uzun yıllardır büyük bir katılımla gerçekleştirilen Siyer Yarışması, bu yıl da Türkiye'nin birçok merkezinde yapılacak. Yarışmanın yapılacağı illerden olan Bingöl'de de son hazırlıklar yapılıyor.

Bu pazar günü yapılacak yarışma öncesi açıklamalarda bulunan Peygamber Sevdalıları il temsilcisi Şefik Börü, sınavla ilgili merak edilen birçok konu hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Börü, açıklamalarında şunlara değindi: “Uzun zamandır yaptığımız hazırlıklarla beraber artık sona doğru geldik. Vakfımıza gönül veren arkadaşlarımızla yoğun bir çalışma süreci gerçekleştirdik. Peygamber Efendimizin 'Onlar beni görmeden seven kardeşlerimdir' iltifatına layık olmak en büyük gayemizdir. Yarışmaya katılan her bir kardeşimiz bu iltifatın muhatabıdırlar inşallah.

Yarışmamızı 2 Şubat Pazar saat 11:00’da yapacağız. Yarışmacı kardeşlerimiz yarışmadan yarım saat önce yarışmanın yapılacağı okullara gelsinler. Böylece hem yarışma ortamına alışacaklar hem de olabilecek yanlışlıkların telafi süresi olmuş olacak. Yarışmacılar kalem silgi ve açacak gibi materyalleri yanında getirmeyi unutmasınlar. Yarışma yerleri ile ilgili detaylı bilgileri mesaj yoluyla katılımcılara gönderdik. 1. ve 2. kategori soruların yanıtları aynı gün saat 16:00’da, 3. ve 4. kategori sorularının yanıtları saat 20:00’de Rehber TV'de yayınlanacak programla yarışmacılara aktarılacaktır. Puanlama ve sıralama ile ilgili sınav sonucu yarışma sonrası kısa bir süre içinde açıklanacaktır. Umre dışındaki ödüller mart ayı içerisinde verilecek, umre kazanan yarışmacılar ise 2021 Şubat ve Mart dönemlerinde umreye gönderilecektir.

Şimdiden yarışmaya katılacak kardeşlerime başarılar diliyorum." Dedi.

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-