Müdürler kurulu toplantısı yapıldı
İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce, 2019-2020 eğitim öğretim yılı ikinci dönem başı müdürler kurulu toplantısı yapıldı.
Müdürler kurulu toplantısı yapıldı

TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi konferans salonunda İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney başkanlığında düzenlenen toplantıya, milli eğitim müdür yardımcıları, il milli eğitim şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından 2019-2020 eğitim öğretim yılı birinci dönemin değerlendirmesi ve yeni uygulamaya geçen eğitim takviminin aktif kullanımının yaygınlaştırılması ve 2.dönem yapılacak sosyal etkinlik ve kültürel faaliyetler görüşüldü.

Konuşmasında, okul müdürlüğünün çok emek isteyen ve aynı zamanda çok keyifli bir alan olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Güney, "Aşılamayacak hiçbir sorun yoktur bu alanda. Bizler bir medeniyet inşası hayalinde olan bir milletin bireyleriyiz. Diğer milletlere benzemeyiz. Tarih bizi yeniden medeniyet inşa etmeye zorluyor. Bunun örneklerini ilk defa görmüyoruz. Geçmişte de örnekleri çok var. Osmanlının son döneminde modernleşme örnekleri, Cumhuriyet Döneminde Köy Enstitüsü denemelerimiz ve Fen Liselerimiz. Sürekli iyi okullar oluşturup, topluma liderler yetiştirmişiz. Ve bunlarla medeniyet inşa etmişiz. Ayrıca Biyo teknolojideki gelişim, yapay zekalar ve daha birçokları. Dünyanın bu döngüsünde sığ ve küçük kısır döngüsünde hareket etmemek gerekmektedir. Zamanın getirdiği durumlara göre eğitim sistemimizi oluşturmak zorundayız." dedi.

Akademik başarının arttırılmasına yönelik çalışmaların görüşülmesi, öğretmenlerin mesleki gelişim çalışması, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürlerinin açıklamalarından sonra dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-