“İntihar vakaları endişe duyulması gereken bir boyuta ulaştı”
İntihar vakalarındaki artışa dikkat çeken HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Orhan Açıkbaş, İstanbul Sözleşmesi ve dizilerin bunda büyük etkisi olduğunu söyledi.
“İntihar vakaları endişe duyulması gereken bir boyuta ulaştı”

Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Orhan Açıkbaş, “Her geçen yıl bir önceki yıla oranla intihar vakıalarının arttığını öğreniyoruz. Bireyin ve toplumun inşası zordur fakat yıkılması, tahrip edilmesi daha kolaydır. Ülkemizde maalesef son zamanlarda vizyona giren diziler bu tür olaylara büyük oranda zemin hazırlıyor. Sadece dizler değil, İstanbul sözleşmesi ve aile koruma kanunu diye çıkarılan nice yasa ve uygulama aileyi dağıtıyor. Bu tür kanuni uygulamalar ile ailenin korunması hedeflense de değerlerimizden uzak ve ailenin dağılmasına sebep olduğu aşikârdır. Evinden atılmak hem de basit bir sebeple, erkeklerin çok ağırına gidiyor. Evinden atılan erkeklerin psikolojileri bozuluyor,  bireyi yalnızlaştırıyor ve daha ötesi aile içi şiddete veya intihara sürüklüyor.” Dedi.

“İntihar vakaları endişe duyulması gereken bir boyuta ulaştı”

Artan intihar vakalarının kendilerini endişeye sevk ettiğini belirten Açıkbaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “İntihar vakaları şu anda herkesin endişe duyması gereken bir boyuta ulaşmıştır. Türkiye geneli hangi şehre bakarsanız bakın, intihar vakıaları günden güne artıyor. Özellikle Bingöl’de son birkaç ayda yüreğimizi parçalayan nice vakıalara şahit olduk. Bu tür acıları yaşamak istemiyoruz dolayısıyla ebeveynler olarak yapmamız gereken çocuklarımızı ifsat edecek her türlü davranışa karşı onları takip etmek zorundayız. Devlet olarakta bu tip olaylarda büyük rol oynayan yasalar, uygulamalar, diziler ve şiddet içerikli yayınlara derhal müdahale edilmesi gerekiliyor.

Millet olarak bu olayların üzerine mercek tutmak ve iyileştirme çabasına girmek gerekir. HÜDA PAR olarak bu olayların yaşanmaması için önemli programlarımız bulunmaktadır. Siyasi bir camia olarak her zaman halkımızın ve istikbalimiz olan gençlerimizin hiçbir şekilde ifsat olmasını istemeyiz.”

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-