Ev ve iş yerlerinde hırsızlık yapan 5 kişi tutuklandı
Bingöl’de polisin hırsızlara yönelik düzenlediği operasyonda yakalanan 2'si cezaevi firarisi 5 şüpheli tutuklandı.
Ev ve iş yerlerinde hırsızlık yapan 5 kişi tutuklandı

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri tarafından kent genelinde meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili yapılan çalışmalarda, iki iş yeri ve bir evden 20 bin TL değerinde sigara, bin 500 TL para 600 TL değerinde gıda maddesi ve 4 adet otomobil lastiği çalan şüphelileri belirlendiği bildirildi.

Daha sonra polis ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda cezaevi firarisi olan 11 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulanan N.B ile 4 yıl kesinlemiş hapis cezası olan M.A.B'nin de aralarında bulunduğu 5 şüpheli yakalandığı belirtildi.


Emniyette ifadesi alınan 5 şüpheli sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken şüphelerin çaldığı bir çok malzeme ise ele geçirildi.

 

Konuyla ilgili Bingöl Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “4 Mart 2020 tarihinde gece 02.30 sıralarında işletmeciliğini P.K. isimli vatandaşımızın yapmış olduğu ilimiz Kaleönü Mahallesinde faaliyet gösteren iş yerinde 20.000 TL değerinde sigara, 1500 TL para 300 TL değerinde gıda maddesi ve bilgisayar kasası çalınmıştır.

           

Yukarıda belirtilen olaydan bir gün önce 3 Mart 2020 tarihinde saat 02.30 sıralarında işletmeciliğini Y.A. isimli vatandaşımızın yapmış olduğu iş yerinden çelik para kasası, aynı iş yerinin yanında faaliyet gösteren işletmeciliğini E.D. isimli vatandaşımızın yapmış olduğu başka bir iş yerinden 300 TL değerinde gıda maddesi çalınmıştır.

 

Olayı gerçekleştiren şüpheli şahıs ya da şahısların yakalanabilmesi için ekiplerimiz tarafından yapılan yoğun sabırlı ve titiz çalışmalar neticesinde şüpheli şahısların bulunduğu adres tespit edilmiştir. Cumhuriyet Savcılığımızın talimatları doğrultusunda şüphelilerin bulunduğu değerlendirilen ikamette yapılan arama neticesinde olayı gerçekleştiren N.B ve M.A.B. isimli şahıslar iş yerinden çalınan 20.000 TL değerindeki sigaralar ile birlikte yakalanmışlardır.

Şahısların yapılan sorgulamalarında ve elde edilen deliller neticesinde yukarıda belirtilen (2) iş yerinde meydana gelen hırsızlık olaylarını da bu şahıslarla birlikte F.K. isimli şahsın birlikte gerçekleştirdikleri tespit edilmiştir.

Şahısların yapılan sorgulamalarında N.B. isimli şahsın 11 yıl, M.A.B. isimli şahsın  4 yıl Yakalama Emrinin olduğu ve şahısların cezaevi firarisi olarak ülke genelinde arandıkları tespit edilmiştir. Ayrıca M.A.B. isimli şahsın yapılan üst aramasında Sahte Nüfus Cüzdanı taşıdığı tespit edilmiştir.

 

Yukarıda belirtilen (3) ayrı hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri tespit edilen şüpheliler 06.03.2020 tarihinde Cumhuriyet Savcılığında yapılan ilk sorgularına müteakip sevk edildikleri Mahkeme Tarafından (2) şüpheli tutuklanmış (1) şüpheli Adli Kontrol kararı ile serbest bırakılmıştır.

 

2 Mart 2020 tarihinde saat: 13.40 sıralarında S.G. isimli vatandaşımızın Bahçelievler mahallesinde bulunan ikametinden arabasına ait 800 TL değerinde (4) adet lastiği çalınmıştır.

 

Olayı gerçekleştiren şüpheli şahıs yada şahısların tespitine yönelik yapılan alan ve çevre araştırmalarında olayı gerçekleştiren şahısların D.D., S.B. ve A.B. isimli şahıslar olduğu tespit edilmiştir. Şahıslar aynı gün içerisinde görevlilerimiz tarafından çalınan lastiklerle birlikte temin edilmişlerdir.

           

İkametten lastik Hırsızlığı olayını gerçekleştiren D.D. S.B. ve A.B. isimli şahıslar Cumhuriyet savcılığında yapılan ilk sorgularına müteakip sevk edildikleri Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanmışlardır.

 

Vatandaşlarımızın güvenliğinin, kamu düzeninin ve konut dokunulmazlığının sağlanması için görevlilerimiz tarafından çalışmalarımız titizlikle devam etmektedir.

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-