Mehmet Âkif Ersoy’u anma programı
12 Mart İstiklal Marşı’nın kabul edilmesi ve Mehmet Akif Ersoy’u anma konulu konferans, İMKB Bingöl Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri tarafından İl Müftülüğü konferans salonunda gerçekleştirildi.
Mehmet Âkif Ersoy’u anma programı

Programa Vali Kadir Ekinci yanısıra Belediye Başkan Vekili Sait Kolak, Garnizon Komutanı Ali Olcay Küçüktepe, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Bingöl Üniversitesi Rektörü İbrahim Çapak, Kurum Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın ardından program, okul müdürü Doğan Çimen’in ‘Hoş geldiniz’ konuşmasıyla devam etti.

Programın açış konuşmasını yapan İMKB Bingöl Anadolu Lisesi Müdürü Doğan Çimen, “Milletlerin hayatında geleceklerine yön veren önemli olaylar, kilometre taşı niteliğinde abidevi şahsiyetler vardır. Genç nesillerin iyi yetişmeleri, geleceğe güvenle bakabilmeleri, millet hayatında yeni değerlerin otaya çıkabilmesi ve milli şuurun ayakta tutulabilmesi için bu günleri ve şahsiyetleri hatırlamak gerekir.” Dedi.

Program, Mehmet Akif Ersoy’u anlatan şiir ve kompozisyon yarışmalarında birinci olan kompozisyon ve şiirlerin okunması, İstiklal Marşının 10 kıtasının ezbere okunması, millî mücadeleyi yansıtan oratoryo, İstiklâl Marşı’nın kabulünü ve Mehmet Âkif Ersoy’u anlatan drama ile tamamlandı.

 

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-