“İlimiz ilklere imza atmaya devam ediyor”
Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney: “Malatya’da düzenlenen 51. TÜBİTAK lise öğrencileri araştırma projeleri Bölge yarışmasında yazılım alanında bir projemiz bölge birincisi olmuştur.”
“İlimiz ilklere imza atmaya devam ediyor”

Malatya’da düzenlenen 51. TÜBİTAK lise öğrencileri araştırma projeleri Bölge yarışmasına Bingöl'den katılan TBMM Vakfı Bingöl Fen lisesi öğrencileri Elif Duran ve Muhammed Kasım Dağ, ASON Y.Z.- Yapay Zeka ile İHA ve UYDU görüntüleri projesi ile bölge birincisi oldu.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, “Bu yıl 51.si düzenlenen TÜBİTAK Lise öğrencileri araştırma projelerine (ASON Y.Z.- Yapay Zeka ile İHA ve UYDU görüntüleri ile Afet sonrası hasar tespiti)  projesiyle  katılıp Malatya’da Bölge birincisi olarak seçilerek 05 Haziran 2020 tarihinde Diyarbakır’da düzenlenecek olan final yarışmasında katılmaya hak kazanarak bizleri gururlandıran TBMM Vakfı Bingöl Fen Lisesi proje ekibi öğrencileri Elif Duran ve Muhammed Kasım Dağ’ı ve Danışman öğretmeni Ahmet Bağbars’ı elde ettikleri bu başarıdan dolayı tebrik ediyor, Haziran ayında Diyarbakır’da düzenlenecek Türkiye finallerinde başarılar diliyorum” dedi. 

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-