Vali Ekinci’den yaşlılar haftası mesajı
Vali Kadir Ekinci, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla yazılı bir mesaj paylaştı.
Vali Ekinci’den yaşlılar haftası mesajı

Vali Ekinci paylaştığı mesajda, “Yaşlılarımız; dünümüz ve bugünümüz arasında köprü olan, bilgi, birikim ve tecrübeleri ile geleceğimize ışık tutan ve medeniyet dinamiklerimizi yarınlara taşıyan toplumsal hafızamızdır. Onlar hayatlarımızın orta yerinde duran ve gölgeleri ile ruhlarımızı ferahlatan ulu çınarlarımızdır.

Bizlere iyi ve güzel olanı taşıdıkları ve gönüllerimizi dostluk ve kardeşlik gibi evrensel değerlerle tanıştırdıkları için onlara daima sevgi ve saygıyla, hürmet ve ihtiramla davranmalıyız. Hamdolsun milletimiz yüce inançlarından aldığı ilhamla, daima yaşlısını muhterem bilmiş ve büyüklerine minnet ve ihtiram duygularını canlı tutmuştur.

Büyüklerimize huzur ve sükun içinde bir yaşam sürmeleri için her türlü imkanı seferber etmeli, hayır dualarına talip olmalıyız. Yaşlısı ile ilgili ve alakalı olmak, inancımızın, örfümüzün ve bin yıllara dayanan toplumsal hayatımızın neticesidir. Bizleri farklı kılan kültür kodlarımızdaki bu insani ve ahlaki tutumlarımızdır.

Gençlerimizin yaşlısına sahip çıkan, onlara sevgi ve saygıda kusur etmeyen bireyler olarak yetiştirilmesine çaba sarfetmeliyiz. Bu düşünce ve davranışlar, aile bağlarımızın korunmasını ve bu sayede her vatandaşımızın hayata güvenle bakmasını sağlayacaktır.

Bu duygularla, ‘Yaşlılar Haftası'nı kutluyor, tüm büyüklerimize sağlık ve huzur dolu bir hayat temennisiyle hürmetlerimi sunuyorum.” İfadelerine yer verdi.

 

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-