Bingöl İl Hıfzıssıhha Kurulu toplandı
Bingöl İl Hıfzıssıha Kurulu Vali Kadir Ekinci başkanlığında gerçekleştirildi.
Bingöl İl Hıfzıssıhha Kurulu toplandı

Vali Kadir Ekinci başkanlığında “Genişletilmiş İl Hıfzıssıhha Kurul Toplantısı” gerçekleştirildi. İl Özel İdaresi toplantı salonunda Olağanüstü toplanan kurul, Dünya Sağlık Örgütü tarafından Koronavirüs (Covid-19) nedeni ile ilgili Bakanlıklarımızın genelgeleri doğrultusunda ve ek olarak ilimizde uygulanacak tedbirleri görüşerek kararlar aldı.

Toplantıya Vali Kadir Ekinci’nin yanı sıra kurul üyeleri Belediye Başkanı Erdal Arıkan, İl Sağlık Müdürü M.Emin Gündoğdu, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Abdurrahman Başbuğ, İl Emniyet Müdürü Ali Canbolat, İ Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Abdulkadir Arslanboğa, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, Halk Sağlığı Başkanı Vedat Söyiler, Baştabip Ali Ekin, Merkez TSM Başkanı Cihat Akbana, Göç İdaresi Başkanı Akif Esen ve Serbest Eczacı Süheyl Tuğ katıldı.

Toplantıda yaptığı açılış konuşmasında Vali Ekinci şunları söyledi: “Malumunuz ilk defa 2019 yılının Aralık ayında Çin’de ortaya çıkan Koronavirüs (Covid-19) bugün artık küresel bir boyut kazanmış ve dünyanın tamamını tehdit eder hale gelmiştir. Farklı kıtalarda, farklı ülkelerde her geçen gün vaka sayısı ve ölümler artmaktadır. Ülkemizde ise ilk defa 11 Mart tarihinde koronavirüs vakası yaşandı. Salgının ilk gününden itibaren konunun hassasiyetle ele alındığını, yerinde ve isabetli tedbirler alınarak sürecin kontrol altında tutulduğunu belirtmek isterim. Son derece ciddi bir salgınla karşı karşıyayız. Ancak alınacak tedbirlerin salgından daha güçlü olduğunu ifade etmek isterim. Bu noktada özellikle vatandaşlarımızdan konuyu ciddiye almalarını ve yapılan uyarılara titizlikle uymalarını istiyoruz. Her türlü gelişme karşısında paniğe kapılmadan, yetkili makamların açıklamalarını dikkate alalım. İnşallah alacağımız basit önlemlerle bu virüsü evlerimizden ve ilimizden uzak tutacağız. Bu kapsamda özellikle 14 gün kuralına riayet edelim. Kişisel temizliğimizi ihmal etmeyelim, sosyal mesafe kuralına uyalım, ellerimizi sık sık ve en az 20 saniye boyunca yıkayalım. Muhtemel belirtiler karşısında acilen sağlık kuruluşlarına başvuralım.”


Alınan kararları okumak için tıklayın...

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-