Asılsız Corona virüs paylaşımı yapan yüzlerce hesap tespit edildi
​İçişleri Bakanlığı, sosyal medyada son 1 hafta içerisinde; asılsız ve provokatif Corona virüs paylaşımları yapan, gerçek dışı görüntü ses kayıtları yayınlayan 316 hesabın tespit edilerek işlem yapıldığını açıkladı.
Asılsız Corona virüs paylaşımı yapan yüzlerce hesap tespit edildi

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, sosyal medyada son 1 hafta içerisinde “terör örgütü propagandası” yapan, halkı “kin, nefret, korku ve paniğe sürükleyen”, “yalan belge yayınlayarak algı operasyonu ve provakatif Corona virüs paylaşımı” yapan toplam 1748 hesap hakkında çalışma yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Tespit edilen bu hesapların genelinin başta FETÖ olmak üzere PKK/KCK ve DEAŞ terör örgütü propagandası yaptıkları belirlendi.” denildi.

Açıklamanın devamında şunlar kaydedildi:

“Tespit edilen hesaplar arasında son dönemde dünyayı etkisi altına alan ve çok sayıda insanın ölümüne sebep olan, Türkiye’de de görülen Koronavirüs(COVID-19) ile ilgili olarak; algı ve provokasyon amacıyla gerçek dışı görüntü ve ses dosyalarını sahte hesaplar üzerinden yaymak suretiyle kamuoyunu endişeye düşürmeye, toplumu korku ve paniğe sevk etmeye, kişi ya da kurumları toplum nezdinde hedef göstermeye yönelik 316 hesap tespit edildi.

COVID-19 ile alakalı paylaşım yapan 316 hesabın içerisinde başta FETÖ olmak üzere diğer terör örgütlerine müzahir şahısların paylaşımlarının da bulunduğu belirlendi.

Bu bağlamda anılan paylaşımlarda bulunan şahıslar hakkında gerekli adli işlem yapıldı.” (İLKHA)

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-