Yeni Mahallede baz istasyonuna karşı eylem
Yeni Mahalle inci sokakta kurulmak istenen baz istasyonuna karşı vatandaşlar sokağa indi. Duruma tepki gösteren halk; ''insanların salgınla mücadele adına evine çekildikleri böyle bir zamanda çevresinde kanser hastalarının olduğu bir bölgeye bunu kurmaya çalışmak kabul edilebilir bir durum değil''diyerek sert tepki gösterdiler.
Yeni Mahallede baz istasyonuna karşı eylem

 Uzmanlar tarafından sürekli zararları dile getirilen baz istasyonları şirketler tarafından mahalle aralarına kurulmaya devam ediyor. İnsanların salgın hastalık ile mücadele ettikleri bir zamanda Yeni Mahallede bir binanın çatısına kurulmak istenen baz istasyonuna karşı bölgede yaşayan vatandaş sokağa çıkıp eylem yaptı. 

 Edinilen bilgilere göre yapımı yeni tamamlanan bir bina çatısına bu sabah saatlerinde kurulmak üzere baz istasyonu getirildi. Durumu fark eden vatandaşlar buna müsaade etmeyeceklerini belirterek sokağa çıkıp tepki gösterdi. ''Birisi üç beş kuruş kazanacak diye sağlığımızı tehlikeye atamayız'' diyen vatandaşlar istasyonun kurulmasını engellemek üzere sokağa indiler. Bölge sakinlerinden biri ''Benim çocuğum lösemi hastası, kanser tedavisi görmekte ve bunlar gelip evimin bir kaç metre ötesine. zararları uzmanlar tarafından sürekli dile getirilen baz istasyonu kurmak istiyorlar. Hiç bir şey benim çocuğumun sağlığından önemli değil'' diyerek yetkilileri göreve çağırdı. Verilen tepkiler üzerine şimdilik kurulumu durdurulan istasyon, ekip ve ekipmanlarla birlikte polis eşliğinde bölgeden uzaklaştırıldı.

Olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. 

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-