Bingöl Valiliği: Esnaf tedbirlere riayet ediyor
Bingöl Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Bingöl 'de marketlerin uyarılara uydukları ve denetimde tüm esnafın kurallara riayet ettiği belirtildi.
Bingöl Valiliği: Esnaf tedbirlere riayet ediyor

 Çin'in Wuhan Kentinden başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak nitelendirilen Coronavirüs salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak, salgının yayılmasını engellemek için devletimizin tüm birimleri tarafından gerekli tedbirler alınmaktadır.

 Bu kapsamda ülkemizde faaliyet gösteren marketlerimize, çalışma saatlerinin 09.00-21.00 olarak belirlendiği, maskesi ve eldiveni olmayan müşterilerinin alışverişine izin verilmediği, doluluk oranının işyerinin alanının %10’u olması gerektiği şeklinde sınırlandırmalar getirildiği, bahse konu sınırlandırmalara istinaden 20.04.2020 tarihinde Emniyet Müdürlüğümüz, Ticaret İl Müdürlüğü, İl Tarım Orman Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerimizce koordineli olarak denetlenmiş olup, denetlenen (60) adet marketin alınan tedbirlere riayet ettiği görülmüştür. Ayrıca denetlemeler koordineli olarak devam edecektir.

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-