Vali Ekinci Polis Kontrol Noktalarında İncelemelerde Bulundu
Vali Kadir Ekinci, Bingöl Elazığ karayolu üzerinde bulunan Polis Kontrol Noktasında Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında polis ve sağlık personelinin yaptığı denetimleri inceledi.
Vali Ekinci Polis Kontrol Noktalarında İncelemelerde Bulundu

Asri mezarlık bölgesindeki uygulama noktasında incelemelerde bulunan ve yetkililerden çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Ekinci, kontrol amaçlı durdurulan araçlardaki vatandaşları Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirler hakkında uyardı. Vali Ekinci, ‘toplumun sağlığını ve kamu düzenini korumak amacıyla alınan kurallara tüm vatandaşlarımızın mutlaka uyması gerektiğine’ dikkat çekti.

 Bingöl’e giriş-çıkış yapılan tüm noktalarda vatandaşların ateş ve sağlık durumlarının uzman personel tarafından her uygulama noktasında mutlaka kontrol edildiğini söyleyen Vali Ekinci, "Şehirlerarası yolculuk yapıp ilimize gelecek olan vatandaşlarımıza 14 gün boyunca evlerinde, karantinada kalmaları gerektiği hem sözlü hem de yazılı olarak tebliğ ediliyor. Bunların gerekli takipleri de ilgili kurumlarımız tarafından yapılıyor" dedi. Ayrıca vatandaşlarının kişisel hijyen tedbirlerini almalarının ve alınan tedbirlere uymalarının gerekli olduğunu belirten Vali Ekinci, zorunlu olmadıkça kimsenin dışarıya çıkmaması gerektiğini ifade etti. Vali Ekinci, ‘Alınan tedbirler tamamıyla vatandaşımızın sağlığını korumaya yönelik önlemlerdir’ dedi.

  Vali Ekinci son olarak, uygulama noktalarında görev yapan ekiplerin görevlerini büyük bir hassasiyet ve titizlikle yapmaları konusunda uyarılarda bulunarak, yaşadığımız zor günlerin en iyi şekilde yönetilebilmesi için çalışmaların ve denetimlerin aralıksız süreceğini belirtti ve fedakarca görev yapan sağlık personeli ve kolluk güçlerine teşekkür etti.

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-