Bingöl'e getirilen 123 Kişi KYK Yurduna Yerleştirildi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile 59 ülkeden yaklaşık 25 bin vatandaşımızın yaklaşan Ramazan ayı ve bayramını evlerinde geçirebilmeleri için başlatılan tahliye operasyonu devam ediyor.
Bingöl'e getirilen 123 Kişi KYK Yurduna Yerleştirildi

 Bu kapsamda, Covid-19 salgını nedeniyle 123 vatandaşımız Türk Hava Yollarına ait uçakla Macaristan’dan Bingöl’e getirildi.

 Bingöl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı ekipler, vatandaşlarımızı sağlık kontrolünden geçirdi.

 Polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı havalimanında vatandaşlarımız, apronda bekletilen otobüslere bindirildi.

 Yurt dışından getirilen misafirlerimiz, havalimanındaki işlemlerinin ardından Bingöl Belediyesince dezenfekte edilmiş otobüslerle Kredi Yurtlar Kurumuna ait Mürsel Paşa Erkek Öğrenci Yurduna götürüldüler.

 Bingöl’e getirilen vatandaşlarımız KYK’ya yerleştirilerek burada 14 (on dört) gün boyunca gözlem altında tutulacaklar.

 Bu süre içinde vatandaşlarımızın ihtiyaçları AFAD ve Kızılay tarafından karşılanacaktır. Ayrıca İl Müftülüğü ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından misafirlerimize psiko-sosyal destek hizmeti verilecektir. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından süre içinde sağlık kontrolleri periyodik olarak yapılacaktır.

 Bu süre içerisinde sosyal mesafe ve karantina kurallarına riayet hususları yakından takip edilecektir.  Bingöllü hemşehrilerimizin herhangi bir paniğe ve asılsız haberlere itibar etmemesini istiyoruz.

 Alınan önlemler kapsamında; karantina altında bulunanlar hiçbir şekilde odalarından çıkmayacak ve ihtiyaçları görevli personeller tarafından odalarında karşılanacaktır. Odalar, koridorlar ve personel için düzenli dezenfekte çalışmaları yapılarak virüsün bulaşma ihtimali minimuma indirilecektir.

 Karantina süresinin sonunda yapılacak kontrollerde herhangi bir hastalık belirtisi göstermeyen misafirlerimiz AFAD ekiplerince illerine gönderilecektir.

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-