123 Kişilik İlk Kafile Memleketlerine Uğurlandılar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile başlatılan çalışmalar kapsamında Macaristan’dan 14 günlük karantina sürelerini geçirmek üzere ilimize getirilen ve KYK Mürsel Paşa Öğrenci Yurduna yerleştirilen 123 vatandaş yapılan sağlık kontrollerinin ardından memleketlerine uğurlandılar.
123 Kişilik İlk Kafile Memleketlerine Uğurlandılar

 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay koordinasyonunda, Dışişleri, İçişleri, Sağlık, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlıklarının yürüttüğü ortak çalışmayla 123 kişi 14 gün önce Macaristan’dan Bingöl’e getirilmişti. İl merkezindeki KYK Mürsel Paşa Erkek Öğrenci Yurduna yerleştirilen vatandaşlar karantina sürelerinin sona ermesi nedeniyle bu sabah saat 09:30 itibariyle kendilerine tahsis edilen 6 otobüsle memleketlerine uğurlandılar.

 Yurt binasından çıkan vatandaşlara, görevliler tarafından seyahat izin belgeleri verilip, valiz ve bavulları dezenfekte edildi; Orman Müdürlüğünce çam fidanları hediye edildi.  Bingöl’deki 14 günlük karantina sürelerinin çok iyi geçtiğini belirten vatandaşlar, "Geçen süre içinde bizlerle yakından ilgilenen ve her ihtiyacımıza cevap vererek rahat ve huzur içinde 14 günlük karantina süremizi tamamlamada yardımcı olan başta Bingöl Valisi Kadir Ekinci olmak üzere tüm yetkililere ve görevlilere teşekkür ediyoruz. Macaristan’dan geldik, karantina süremiz bitti. Şimdi de evlerimize dönüyoruz. Ramazan bayramını ailemizle geçireceğimiz için çok mutluyuz. Allah devletimize zeval vermesin. İlk geldiğimizde 'Evinize hoş geldiniz' denmişti bize. Gerçekten kendimizi bu süre içinde evimizde hissettik ve hiçbir eksiğimiz olmadı. Giderken de bizlere fidan hediye edildi. Çok mutluyuz." şeklinde konuştular.

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-