32 Milyon 357 Bin TL Sosyal Yardım Yapıldı
Bingöl valisi Kadir Ekinci, Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kurumlarca devam edilen çalışmaları basınla paylaştı.
32 Milyon 357 Bin TL Sosyal Yardım Yapıldı

 Vali Ekinci,  Bingöl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının çeşitli kısıtlamalar nedeniyle işsiz kalan vatandaşlar ile temel ihtiyaç malzemelerini karşılayamayan dezavantajlı kesimlere sosyal yardımlarının sürdüğünü ifade etti.

- 4.627 Adet Gıda Kolisi Dağıtıldı

 Vefa Sosyal Destek grupları, vakıf personeli ve gönüllü sivil toplum kuruluşları vasıtasıyla kısıtlama nedeniyle evlerinden çıkamayan aileler ile ihtiyaç sahibi ailelere hizmetlerin evlerinde ulaştırıldığını anlatan Vali Ekinci, "Maaş ödemeleri, siparişler, sosyal yardım ve gıda paketleri görevlilerimiz tarafından vatandaşlarımızın hanelerine tek tek ulaştırılıyor. 288 personelimiz ve 60 aracımız 7/24 vatandaşlarımızın talep ve ihtiyaçlarını karşılamak için alandalar.

 Bu yıl Ramazan ayının salgın süreci ile beraber devam etmesi nedeniyle ayni yardım ve gıda paketi dağıtımına ağırlık veriyoruz. Vefa gruplarımız büyük bir inanç ve özveri ile çalışıyor. İnşallah ihtiyaç sahibi her kapıyı çalacak ve hiçbir vatandaşımıza mağduriyet yaşatmayacağız. Ramazan ayı rahmet ve bereket ayıdır. Bizler bu mübarek ayın bolluk ve bereketini kardeşlerimizin sofralarına yansıtmak istiyoruz. Kesintisiz olarak devam eden çalışmalarımızda şu ana kadar Bingöl SYDV ve Vefa Sosyal Destek Grupları üzerinden 4.627 adet gıda kolisi ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine bırakıldı.’ dedi.

32 Bin 357 Aileye 32 Milyon 357 Bin TL Sosyal Yardım

 Salgın sürecince ekonomik yoksunluk içerisinde olan ailelere destek olmak amacıyla 1'inci ve 2'inci sosyal yardım faz ödemelerinin yapıldığını da hatırlatan Vali Ekinci, Bingöl’de destek ödemelerinden 32 Bin 357 ailenin faydalandığını ve 3'üncü faz ödemeleri başvurularının devam ettiğini ifade ederek, sonuçların açıklanmasından sonra ödemelere en kısa süre içinde başlayacaklarını ve ilk iki fazda olduğu gibi destek ödemelerinin vatandaşlarımıza ikametlerinde yapılacağını belirtti.

112 Acil Çağrı Merkezine 10 Bin 140 Çağrı Yapıldı

 Vali Ekinci, Koronavirüs tedbirleri kapsamında 112 Vefa İletişim Merkezi'ne gelen taleplerin hızlı ve etkin bir şekilde yerine getirildiğini belirtti.

 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan ama kimsesi bulunmayan vatandaşların taleplerinin yerine getirilmesi ve koordinasyonun sağlanması noktasında 112 Vefa İletişim Merkezinin yoğun bir çalışma dönemi içerisinde olduğunu anlatan Vali Ekinci, "23 Mart tarihinden itibaren sosyal yardım anlamında 10 bin 140 adet çağrı alınarak, vatandaşlarımızın talepleri yerine getirildi." dedi.

 Şehir giriş ve çıkışlarında 418.025 araç kontrol edildi

 Vali Ekinci, salgının yayılmasını engellemek ve vatandaşları salgına karşı korumak amacıyla şehir giriş ve çıkışlarında yapılan rutin kontrollerin devam ettiğini ve bu kapsamda bu güne kadar 418.025 aracın kontrol edildiğini ifade etti.

-Sokağa çıkma yasağını ihlal eden 836 kişiye 503.832 TL idari para cezası uygulandı.

- Seyahat İzin Kurulunca şu ana kadar 6.135 vatandaşımıza ‘Seyahat İzin Belgesi’ düzenlendi.

-Kısa Çalışma Ödeneği kapsamında müracaatta bulunan 586 işletmedeki 2.282 işçiye brüt kazancının %60’ı oranında ödeme yapılmaktadır.

524.615 adet koruyucu maske dağıtıldı

 Valilik, PTT ve eczaneler üzerinden şu ana kadar il genelinde 524.615 adet koruyucu maskenin 291.015 vatandaşa ücretsiz olarak dağıtıldığını belirten Vali Ekinci, ‘Ayrıca Gençlik Merkezleri ve BİLSEM’de üretilen maskeler de başta Emniyet, Jandarma ve Sağlık olmak üzere tüm kurumlarımıza dağıtılmaktadır. Yine Pazar yerlerinde ve toplu taşıma araçlarında Vefa Sosyal Destek Gruplarımızca vatandaşlarımıza ücretsiz maske dağıtımı devam etmektedir’ dedi. 

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-