Bingöl'de tıkalı koroner kalp damarı stentleme yöntemiyle başarılı bir açık kalp ameliyatı yapıldı
Bingöl Devlet Hastanesinde anjiyo ünitesinde ilk defa yoğun ilaç tedavisine rağmen göğüs ağrısı devam eden bir hastanın tıkalı koroner kalp damarı stentleme yöntemiyle başarılı bir şekilde açılmış ve hasta açık kalp ameliyatı ihtiyacı olmadan sağlığına kavuştuğu belirtildi.
Bingöl'de tıkalı koroner kalp damarı stentleme yöntemiyle başarılı bir açık kalp ameliyatı yapıldıBingöl Devlet Hastanesinde anjiyo ünitesinde  ilk defa yoğun ilaç tedavisine rağmen göğüs ağrısı devam eden 82 yaşındaki bir erkek hastanın uzun sureli tam tıkalı koroner kalp damarı kardiyoloji uzmanı Uz.Dr. Aykun HAKGÖR tarafından stentleme yöntemiyle başarılı bir şekilde açılmış ve hasta açık kalp ameliyatı ihtiyacı olmadan sağlığına kavuştuğu belirtildi. 

konu hakkında Bingöl Devlet Hastanesi'nden yapılan açıklamada, "Uzun sureli (en az 3 ay) yüzde 100 tıkalı koroner damarlar (kronik total oklüzyon) göğüs ağrısı sebebiyle koroner anjiyografi yapılan hastalarda yüzde 15-30 sıklığında saptanan bir hastalıktır. Kronik total oklüzyonun stentleme yöntemiyle açılması hastalarda göğüs ağrısının giderilmesini, kalp fonksiyonlarının düzelmesini, koroner baypas gereksiniminin azalmasını ve kalp damar hastalıklarına bağlı ölümün azaltılmasını sağlar. Kronik tam tıkalı kalp damarlarına yapılan tedaviler girişimsel kardiyoloji alanında yapılan en ileri düzeydeki yüksek riskli ve başarı oranı düşük işlemlerdir.

Anjiyografi ünitesi, koroner yoğun bakım ünitesi, kardiyoloji servisi personellerimiz ve Uzm. Dr. Aykun HAKGÖR’e başarıyla gerçekleştirdikleri işlem için hastane yönetimi olarak teşekkür ederiz." ifadelerine yer verildi.

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-