Kalın'dan siyonist işgalcilerin ilhak planına tepki: "Dünya bu pervasızlığa 'dur' demeli"
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, siyonist işgal rejiminin işgal ve ilhak politikasına karşı Filistin halkını ve topraklarını korumaları ve bu konuda acilen adım atmaları konusunda İslam ülkelerine çağrıda bulundu.
Kalın'dan siyonist işgalcilerin ilhak planına tepki:

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın,  "Siyonist işgal rejiminin Batı Şeria'yı işgal planı"na ilişkin basın açıklaması yaptı.

Kalın, yaptığı basın açıklamasında, "israilde yeni kurulan hükümetin yemin töreninde Batı Şeria'daki yerleşim birimlerini ve Ürdün vadisini ilhak edeceğini açıklaması, israilin uluslararası hukuku yok sayan işgal politikasının yeni bir adımıdır. Dünya bu pervasızlığa 'dur' demelidir." dedi.

Filistin halkını yok sayan hiçbir plan ve girişimin meşruiyetinin olmadığının altını çizen Kalın, "İlhak ve işgal politikalarını doğrudan ya da dolaylı olarak destekleyenler bu suçun ortaklarıdır. Filistin meselesinde sorun işgalin kendisidir." diye işgal planına destek çıkanları uyardı.

Kudüs'ün dini, tarihi ve hukuki statüsünü değiştirmeye yönelik adımları da şiddetle reddettiklerini belirten Kalın, "Kudüs, kırmızı çizgimizdir. Kudüs kutsalımızdır. Kudüs, emanetimizdir. Emanete ihanet eden herkes tarih önünde hesap verecektir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Sözcüsü Kalın, sözlerin şu ifadelerle noktaladı:

"Filistin toprakları Filistinlilere aittir. Kimsenin onun bir karışını bile birilerine peşkeş çekmeye hakkı yoktur. İslam ülkeleri bu konuda acilen adım atmalı ve israilin işgal ve ilhak politikasına karşı Filistin halkını ve topraklarını korumalıdır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü liderliğinde Türkiye, haklı ve meşru davasında Filistin halkının yanında olmaya devam edecektir." (İLKHA)

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-