Fitre ve zekatlarınızı son güne bırakmayın
Kovid-19 salgını nedeniyle 81 ilde Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma kısıtlaması olacak. Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Mehmet Tamaç, Fitre ve zekatların son güne bırakılmaması çağrısında bulundu.
Fitre ve zekatlarınızı son güne bırakmayın

 Ramazan ayının bitmesine az bir süre kaldı. Fıtır sadakası, Ramazan bayramına kavuşan ve temel ihtiyaçlarının dışında belli bir miktar mala sahip olan Müslümanların, kendileri ve velâyetleri altındaki kişiler için, yerine getirmekle yükümlü oldukları malî bir ibadet. Yoksulların ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunmak amacıyla, toplumda karşılıklı sevgi ve kardeşlik bağlarının pekişmesine vesile olan bu mali ibadetin meşru kılınmasındaki temel hedeflerden biri, insanların paylaşma bilincini canlı tutmak.

FİTRE VE ZEKATLARINIZI ZAMANINDA VERİNİZ

 23-24-25 ve 26 Mayıs tarihlerine denk gelen Ramazan Bayramı dolayısıyla 81 ilde sokağa çıkma yasağı nedeniyle fitre ve zekatların son gün olarak Cuma günü verilmesi gerektiğini hatırlatan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Mehmet Tamaç, “Bize ulaştırılan fitre ve zekatları fakir ve muhtaç ailelerimize ulaştırdık. Rahmet aylarının sonlarına geldiğimiz şu günlerde sıkıntılı bir süreçten geçtiğimizi unutmamamız gerekiyor. Zor durumda olanlara elimizden geldiği kadar, imkanlarımız dahilinde yardımcı olmaya çalışalım” diye konuştu.

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-