Vali Ekinci’nin :Ramazan Bayramı"Kutlama Mesajı
Bingol Valisi Kadir Ekinci, Ramazan Bayramı nedeniyle bir Kutlama Mesajı yayımlandı.
Vali Ekinci’nin :Ramazan BayramıVali Ekinci, Ramazan Bayramı mesajında şu ifadelere yer verildi:

"Kıymetli Bingöllü hemşehrilerim, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 Yüce Rabbimizin biz kullarına bolluk, bereket, cömertlik, rahmet ve mağfiret ihsan eden Ramazan ayını geride bırakarak, dostluk ve kardeşliğimizi paylaşma, büyüğümüzden küçüğümüze bir bütün olarak hayırlarda buluşarak kaynaşma ve dayanışma günü olan Ramazan Bayramına erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bizim toplumsal hayatımızda bayramlar yakınlaşmaya, iri ve diri olmaya katkı sağlayan müstesna günlerdir. Bu günlerde dostlar, arkadaşlar, akrabalar arasında ziyaretleşmeler, kaynaşmalar ve doyumsuz muhabbetler zirveye ulaşır; gönül köprüleri ile hanelerimize huzur ve sevinç dolar. Kültür dünyamızda bayramlar, sıradan günler değildir; bu günlerde dargınlık ve kırgınlıklar giderilir; toplumun tüm kesimlerine uzanan barış, sevgi ve esenlik dilekleri kalpleri yumuşatır. Bu günler yüce dinimizin rahmet ve merhamet çağrısı ile hak, hakikat, adalet, ahlak, iyilik ve barış  adına sahip olduğu değerler ile topluma baştan aşağıya yayıldığı müstesna günlerdir.                

Kadim bilgi ve uygulamalar ile müşerref olduğumuz dini bayramlarımızda, yanı başımızda duran ama ihmal ettiğimiz yakınlarımızı fark edip gözetelim, farklı sebeplerle var olan sorunları ve dargınlıkları mukaddes mesajın gölgesinde birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları ile giderelim. Bu değerli zaman diliminde Alemlerin Rabbi olan Allah’tan, tüm insanlığı saran Covıd-19 illetinden en az hasarla kurtulmayı dileyelim. İslam coğrafyasında yaşanan sıkıntıların ve ümitsizliklerin son bulması ve ümmetimizin yarınları için geleceğe umutla bakabilmeyi dileyelim. Ramazan ayının aynı zamanda Kur’an ayı olduğu bilinciyle vahiyle rızıklanmış toplumsal bir iklim ve onun yayacağı güzelliklerin tüm yeryüzüne yayılmasını dileyelim.  

Bizler Ramazan bayramını idrak ederken dünyanın farklı yerlerindeki Müslüman kardeşlerimizin maruz kaldıkları zulüm ve sıkıntılar yüreklerimizi burkmakta, bizleri ziyadesiyle rahatsız etmektedir. Bayrama eriştiğimiz bu değerli günlerde yüce rabbimizden temennimiz halen eza ve cefa gören bu kardeşlerimizin bu durumdan kurtulmalarıdır.

Bayramın kalbimize yaydığı rahmet ve merhamet ile ilimizdeki muhtaçlarımızı gözetmenin yanı sıra dram ve trajedinin yaşandığı yerlerdeki tüm insanlara,  dua, yardım ve bağışlarımızla katkıda bulunalım. 

Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramınızı en samimi duygularla kutluyor; bayramın, ilimize, ülkemize ve tüm İslam coğrafyasına barış,  huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, hepinizi sevgi,  saygı ve muhabbetle selamlıyorum."

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-