Gümüş'ten bayram mesajı
Hizbullah Cemaati Rehberi Edip Gümüş, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Gümüş mesajında, İslam ümmeti için bulunduğu olumsuz tabloya işaret ederek, İslam kardeşliğinin güçlü bir şekilde tesis edilmesine vurgu yaptı.
Gümüş'ten bayram mesajı

“Rabbinizden bir mağfirete; Allah’a ve peygamberlerine inananlar için hazırlanmış olup genişliği gökle yerin genişliği kadar olan cennete koşuşun. İşte bu, Allah’ın lütfudur ki onu dilediğine verir. Allah büyük lütuf sahibidir.”

Hadid süresinin 21'inci ayeti ile sözlerine başlayan Gümüş, İslam ümmetinin Ramazan Bayramı'nı tebrik ederken bu bayramın, yaşanan bela ve musibetlerin kalkmasına, ümmetin içine düştüğü tefrika ve çatışmaların, maddi ve manevi her türlü hastalık ve sıkıntıların son bulmasına vesile olması temennisinde bulundu.

"Aile içi programlar Ramazan'dan sonra da devam etmeli"

Ramazan'da elde edilen güzel hasletlerin, özellikle salgından korunmak için evlere sığınılan bu günlerde oluşturulan aile içi mukabele, ders ve sohbet halkalarının, Ramazan sonrasında da devam ettirilmesi için gayret gösterilmesi gerektiğini belirten Gümüş, "Böylece bu sıkıntılı günler fırsata ve hayra dönüştürülmüş olacaktır." dedi…

"Salgın nedeniyle dünyanın her tarafında olduğu gibi tedbir gereği insanlarımızın büyük bir bölümü evlerine kapanmak zorunda kaldı. Bu sıkıntılı süreçte ciddi risk alarak olağanüstü bir dayanışma gösteren, çalışmalarını özveri ile aksatmadan devam ettiren, maddi ve manevi destekte bulunan kardeşlerime tebrik ve teşekkürlerimi iletiyorum. Rabbim hepsini muhafaza etsin, çalışmalarını hayırlı ve bereketli kılsın, ecirlerini artırsın."

"Yaşadığımız sıkıntı ve sorunların çözümü Müslümanların ittihadıdır"

Ümmetin içinde bulunduğu olumsuz tabloya dikkat çeken Gümüş, İslami hassasiyeti olan idarecilerin, İslami yapı mensuplarının ve bütün Müslümanların mevcut musibet üzerine ciddi bir muhasebe içine girmeleri gerektiğini vurguladı…

"Ümmetin en büyük sorunu ve yaşadığı hem maddi hem de manevi sıkıntıların en önemli sebebi, içinde bulunduğu tefrika, çekişme ve dağınıklıktır. Bu açıdan yaşadığımız sıkıntı ve sorunların en acil çözümü de Müslümanların ittihadı ve kardeşlik hukukunun yeniden aramızda cari olmasıdır. Bu nedenle her vesile ile ve ısrarla ittihattan, vahdetten ve kardeşlikten söz ediyoruz. İslami hassasiyet sahibi idareciler başta olmak üzere bütün Müslümanlara tekrar hatırlatıyoruz: Rabbimiz bizleri kardeş kılmıştır. Bunun gereğini yerine getirmekten ve ittihattan başka bir çaremiz yoktur. Öyleyse bütün İslami yapıların idarecileri bu bilinçle hareket etmeli ve bu istikamette adımlar atılmasına öncülük etmelidirler."

Gümüş, mesajının sonunda, bir kez daha Müslümanların Ramazan Bayramı'nı tebrik ederek Allah'tan; muhaceret, esaret veya hastalık nedeniyle aile ve dostlarından uzak düşenlerin bundan sonraki bayramları bir arada geçirmeleri için dua etti. (İLKHA)

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-