Ankara’da hayat normale döndü, hareketlilik başladı
81 ilde uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağının ardından Ankara’da gece saatlerinde başlayan hareketlilik sabah saatlerinde arttı.
Ankara’da hayat normale döndü, hareketlilik başladı

Coronavirus (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında arife ve Ramazan Bayramı nedeniyle 81 ilde 23 Mayıs gece yarısından itibaren başlayan sokağa çıkma yasağı, dün saat 24.00 itibariyle sona erdi.

video

Yasağın sona ermesiyle birlikte Ankara’da hayat kısmen de olsa normale dönmeye başlarken, gece yarısı itibariyle başkentte hareketlilik başladı. Sokağa çıkma yasağına vatandaşların genel olarak uyduğu Türkiye’nin başkenti Ankara’da esnaf kepenklerini açmaya başladı.

Ankara genelinde ATM, banka ve kamu binalarının önlerinde hareketlilik artarken, caddelerde ise insanların büyük çoğunluğunun virüs tehlikesine karşı maskeli bir şekilde sosyal mesafe kuralına da dikkat ederek gezdikleri gözlemlendi.

Sokağa çıkma yasağı boyunca cadde, sokak, meydan ve parkların boş kaldığı başkentte kısmen de olsa yoğunluğun olduğu gözlenirken, 4 günlük yasak kapsamında sessizliğe bürünen kentte cadde ve sokaklarda yaya ile araç trafiği ise tekrar yoğunlaştı.

Salgına karşı alınan önlemler kapsamında 16 Mart’tan itibaren cami ve mescitlerde toplu ibadet ile faaliyetlere ara vermişti. Normalleşme süreciyle birlikte toplu ibadete kapatılan camiler 29 Mayıs Cuma günü açılacak ve salgın tedbirleri sonrası ilk defa cuma namazı camilerde toplu bir şekilde kılınacağı belirtildi.

Önlemler kapsamında büyük şehirlerin giriş çıkışları yasaklanırken 65 yaş üstü yaşlıların ve 20 yaş altındaki gençlerin dışarı çıkmalarına kısıtlama getirildi. Önlemler kapsamında hafta sonları büyük şehirlerde sokağa çıkma yasakları uygulanmaya devam ediliyor.(İLKHA)

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-