"Yeni bir ruh kazandıracağız"

12 Bingölspor'un yeni Teknik Direktörü olan Metin Altınay, 'En önemli transferlerimiz iç transferlerimiz olacak. Mevcut oyuncularımıza katılacak arkadaşlarla birlikte Bingölspor'a yeni bir ruh kazandıracağız

Eski Teknik Direktörü Ali Beykoz'un istifasının ardından yeni hoca arayışlarına giren temsilcimiz 12 Bingölspor, Metin Altınay ile anlaştı.

Onursal Başkan Reşat Yılmaz'ın sevdiği bir dostu olduğunu kaydeden Altınay, tek bir telefon görüşmesi ile uçağa atlayıp Antalya'ya geldiğini söyledi.

Altınay; “Reşat Hoca ile geçtiğimiz yıl görüştük fakat ben takım çalıştırdığım için olmadı. Ali Hoca ile anlaştılar. Ali Hoca da çok kıymetli bir dostumdur. Geçtiğimiz günlerde de Reşat Hoca beni aradı 10 dakikalık bir telefon görüşmesinin ardından uçağa atlayıp Antalya'ya geldim. Maddi hiçbir konuşma yapmadık. Reşat Hocanın olduğu yerde de bu her zaman ikinci plandadır “dedi.

“2-3 takviye gerekiyor”

Takımın başına geçtiği ilk günde bir hazırlık maçı yaptıklarını ifade eden Altınay, “Hazırlık maçı oynadık. M. Ali bir gol de attı. Fakat takımın ilk yarı performansına bakıldığında bir gol sıkıntısı olduğu kesin. M.Ali mevcut fiziki yapısıyla bu ligde daha çok gol atması gereken bir oyuncu. Ayrıca sağ ve sol açığa da birer oyuncu almak istiyoruz. Görüşmeler devam ediyor. Bu ligi bilen, takıma katkı sağlayacak oyuncuları alacağız. Bir de iç transfer var. İç transferde oyuncuların alacaklarının ödenmesi konusunu çözdük. Her oyuncunun yeni bir transfer gibi katkı vermesini istiyorum. Bu doğrultuda takıma yeni bir ruh kazandıracağız diye düşünüyorum “şeklinde konuştu.

“Kazanma alışkanlığı edineceğiz”

Takımın durumunu değerlendiren Teknik Direktör Altınay; “Baktığımız zaman play-off'a 4 puan uzaklıktayız. Düşme potasına ise 6 puan uzaklıktayız. Takım kritik bir noktada. 2 galibiyet ile play-off potasına 2 mağlubiyet ile düşme potasına girebilir. Biz çalışmalarımızı hep daha üst sıralara yükselmek için yapacağız. Takımdan birçok oyuncuyu tanıyorum. Teknik ekibi tanıyorum. Amacımız kazanma alışkanlığı olan bir takım oluşturmak. Rakiplerimizin ne yaptığıyla ilgilenmeyeceğiz. Burada önemli olan bizim ne yapacağımız. Başaracağımıza da inanıyorum. Taraftarlarımız içini ferah tutsun. Onlar için daha güzel günler geliyor “ifadelerini kullandı.

“Ali Hoca ile de görüşeceğim”

Bingölspor'dan ayrılan Ali Hoca ile yakın bir dostluk ilişkisi olduğunu kaydeden Altınay, “Ali Hoca saygı duyduğumuz, ligimizin kaliteli hocalarından birisi. Bingölspor'a da önemli hizmetleri olmuştur. Kendisi şu an Antalya'da Teknik Direktör seminerinde. Bugün kendisi ile bir görüşme yapacağım. Takım hakkındaki düşüncelerini soracağım. Fikir alışverişinde bulunacağım. Onun bilgi ve birikiminden ligin ikinci yarısı için faydalanacağım “dedi.

“Transfer çalışmaları hız kazandı”

Teknik Direktör problemini kısa sürede halleden Bingölspor'da tüm dikkatler yapılacak transferlere çevrildi. Edinilen bilgilere göre Sivasspor'un U-21 takımında oynayan ve gol kralı olan Tunahan Nazlı ile prensip anlaşmasına varıldı. Ve birkaç gün içinde oyuncu ile resmi sözleşme imzalanacak. Ayrıca teknik direktörün talepleri doğrultusunda kanatlara ve şartlar uyarsa orta saha ve stopere de birer takviye yapılması öngörülüyor.

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-