Bingöl'deki 5,7'lik depremden etkilenen 22 kişi taburcu edildi
​AFAD, Bingöl'de meydana gelen 5,7 büyüklüğündeki depremden etkilenen ve tedavisi tamamlanan 22 kişinin taburcu edildiğini, 4 kişinin ise tedavilerinin sürdüğünü belirtti.
Bingöl'deki 5,7'lik depremden etkilenen 22 kişi taburcu edildi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), 14 Haziran'da merkez üssü Bingöl'ün Karlıova ilçesine bağlı Kaynarpınar köyünde meydana 17.24'de meydana gelen 5.7 büyüklüğündeki depremin ardından 4'ün üzerinde 3 deprem meydana geldiği ve toplam 217 artçı sarsıntının kayıtlara geçtiği açıkladı.

Depremin ardından sahada yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Depremden etkilenen ve tedavisi tamamlanan 22 vatandaşımız taburcu edilmiş̧ olup 4 vatandaşımızın tedavilerine devam edilmektedir. İkinci deprem sonrası etkilenen Erzurum'da bir ve Bingöl'de 8 kişi ise hastanedeki tedavilerinden sonra taburcu edilmiştir."  

Haberleşmenin kolay sağlanması için gönderilen mobil baz istasyonu sayısı 7 olduğu belirtilen açıklamada, bölgedeki müdahale ve tarama faaliyetleri, AFAD koordinasyonunda ilgili tüm kurum ve kuruluşun çalışmaları devam ettiği bildirildi.

Çalışmalara, 142'si AFAD personeli olmak üzere Sağlık Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, jandarma, itfaiye, belediye, Kızılay, özel sektör kuruluşları ve diğer sivil toplum kuruluşlarından toplam 1001 personel ve 148 araç katıldığı kaydedildi.

Ayrıca olay bölgesine bir mobil koordinasyon TIR'ı sevk edildiği kaydedildi.

Bingöl'de 14 Haziran'da saate 17.24'de 5,7 14 Haziran'da saate 09.51'de ise 5.6 büyüklüğünde ve 3'ü dördün üzerinde 217 arçı sarsıntı kaydedildi. (İLKHA)

Kategori: Sağlık & Yaşam
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-