Bakan Selçuk: “Deprem sonrası psikososyal destek ekiplerimiz sahada”
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bingöl Karlıova Kaynarpınar köyünde meydana gelen depremin hemen ardından Bakanlığın harekete geçtiğini ve psikososyal destek ekiplerinin sahada görev yaptığını söyledi.
Bakan Selçuk: “Deprem sonrası psikososyal destek ekiplerimiz sahada”

Bakan Selçuk, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bingöl İl Müdürlüğünce sahada çalışmak üzere ilk etapta 7 ekibin görevlendirildiğini açıkladı.

Bakan Selçuk, “Bu ekiplerden 4’ü depremde hasarın yoğun hissedildiği alana, 2 ekip de yaralı ve yaralı yakınları ile görüşmek amacıyla hastaneye yönlendirildi. Bir ekibimiz de vefat eden vatandaşımızın ailesine destek olabilmek için ailenin yanında. Aynı zamanda AFAD’da kurulan kriz merkezine de personel yönlendirmesi yapıldı. Tüm süreci titizlikle takip ediyoruz.” dedi

Bakan Selçuk, psikososyal destek ekiplerinin depremin merkez üssü Karlıova ve Yedisu başta olmak üzere vatandaşımızın ihtiyaç duyduğu yerlerde görev başında olduğunu vurgulayarak, “Vatandaşlarımızın kendilerini yalnız hissetmemesi için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Geçmiş olsun dileklerimi yineliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.(İLKHA)
https://ilkha.com/guncel/bakan-selcuk-deprem-sonrasi-psikososyal-destek-ekiplerimiz-sahada-128616

Kategori: Karlıova
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-