Heniyye’den Batı Şeria ve Kudüs için acil eylem çağrısı
Hamas Siyasi Birim Başkanı İsmail Heniyye, işgalci siyonistlerin Batı Şeria’daki yasadışı Yahudi yerleşim birimlerinin ve Ürdün Vadisi’nin işgal yoluyla ilhak edilmesine karşı İslam âlemini, Filistin halkının haklı davasına destek vermeye çağırdı.
Heniyye’den Batı Şeria ve Kudüs için acil eylem çağrısı

İslami Direniş Hareketi (Hamas) lideri Heniyye, İslam coğrafyasındaki devlet başkanları, parti başkanları, siyasi yapıların yöneticileri ve önemli kuruluşların başındaki yetkililerin aralarında yer aldığı 120 farklı yere mesaj gönderdi.

Filistin halkının haklarını, topraklarını, mukaddesatını, tarihini ve İslami kimliğini korumak için siyonistlerin işgaline son verene kadar tüm çabaların birleştirilmesini isteyen Heniyye, devlet başkanları ve örgüt liderlerine gönderdiği mesajda, siyonist işgal rejiminin Filistin'in Batı Şeria bölgesinin bazı kısımlarını resmen ilhak etme planına karşı bir acil eylem planı devreye sokma çağrısı yaptı.

Aynı zamanda işgalcilerin, Filistin halkına yönelik işlediği insanlık dışı suçların ve uluslararası yasaların rejim tarafından açık bir şekilde ihlal edilmesinin önlenmesini talep eden Heniyye, Mescidi Aksa’nın Yahudileştirme ve de bölünme tehdidinden korunması için Filistin halkının ortaya koyduğu direniş mücadelesinin desteklenmesini istedi.

ABD’nin sınırsız desteğini arkasına alarak Filistin davasını kökünden tasfiye etmeyi hedefleyen siyonistlerin işgal politikalarının bütün tepkilere rağmen hız kesmeden sürdüğüne dikkat çeken Heniyye, Kudüs, Batı Şeria ve Ürdün Vadisi’nin ilhak planının engellenmesi için İslam âleminin vakit kaybetmeden bir araya gelerek çözüm yolları araması gerektiğini belirtti.

Trump'ın, siyonist işgalci Netanyahu ile 28 Ocak'ta Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında açıkladığı sözde Orta Doğu barış planında, Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim yerlerinin "işgalcilerin toprağı" olarak kabul edilmesi ve Filistin'e ait Ürdün Vadisi üzerindeki hakimiyetini sürdürmesi maddeleri yer alıyordu. (İLKHA)

Kategori: Dünya
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-