Gönüllü grup dernekleşti
Genç ilçesinde sivil inisiyatif olarak birçok sosyal farkındalık çalışmaları yürüten Genç İçin Bir Saat Gönüllü Grubu, Genç İçin Bir Saat (GİBS-DER) Derneği’ni kurdu.
Gönüllü grup dernekleşti

Geçen  yıl çevre temizliği ile gündeme gelen Genç İçin Bir Saat Gönüllü Grup, birçok örnek çalışmaya imza attı.

Bu yıl da Genç Belediyesi’nin destekleriyle sanayi bölgesindeki barınak çalışmalarıyla ilçede ki başıboş hayvanlara çözüm getirme arayışında. Gönüllü olarak yaptıkları çalışmalarda dernekleşme kararı alan Genç İçin Bir Saat Gönüllü Grup, (GİBS-DER) Genç İçin Bir Saat Derneğini kurdu.

Başlangıçta bir grup gönüllünün çevreyi temizlemek amacıyla oluşturduğu bir platform olarak yola çıktılar. 10 ay önce temizlik çalışmasıyla yola çıkan grup akabinde öğrenciler için defter kitap kalem kampanyası başlattı kış mevsiminin gelmesiyle beraber sokak hayvanları için mama ve mamalık çalışması yürüttüler. Çalışmalara sessiz kalmayan Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, barınak müjdesi verdi.

Genç Belediyesi personelleri sanayi sitesinde bulunan arıtma tesisinin yanında yaklaşık 3 dönümlük alanı çitlerle ördü gönüllü grup sokak hayvanları için barınakta çalışmalarına başladı.

Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan’ın gönderdiği kulübeleri onaran grup Genç Kaymakamlığı’nın bağışta bulunduğu bir mikser betonu da alana döktü şuanda yaklaşık olarak 30 tane yavruya bakan gönüllüler barınak çalışması bitince şehir merkezinde bulunan yetişkin hastalıklı köpekleri de barınağa alacaklarını belirtip barınak işlerini bırakacaklarını söylediler. Genç İçin Bir Saat Derneği’nin çalışmalarını dernek başkanı ve yönetim kurulundan dinledik.

“Her şey Genç İçin”

Derneği resmileştiren grup sloganlarının her şey Genç için olduğunu belirterek şunları söyledi: "Yaklaşık 10 ay önce ilçemizdeki piknik alanlarında ki çirkin görüntüleri ortadan kaldırmak için temizlik çalışmalarına başladık ilk haftalarda sayımız azdı yaptığımız çağrılarla kurum amirlerimiz belediye başkanımızda bizlere katıldı. Kış mevsiminde de farklı çalışmalar yürütmeye başladık. Öğrencilerimiz için kitap defter kalem kampanyası başlattık. Devamında ilçemizin muhtelif yerlerine mamalıklar bıraktık hayırsever vatandaşlardan gelen yardımlarla mamalıklara mama bıraktık. Şimdilik yoğun olarak barınakta çalışmalarımızı yürütüyoruz eksiğimiz çok gelecek olan yardımlarla bir an önce barınağı bitirmek istiyoruz. Barınak çalışmaları bitince barınakta yer almayacağımızı belirtmek isteriz amacımız sokak hayvanlarına sahip çıkılması sessiz dostlarımızın unutulmaması barınak çalışmaları bizleri çok yordu yardımlar az köpekler hasta tedavilerine bile yetişemiyoruz. Barınak çalışmalarını bitirip düzene soktuktan sonra daha çok spor ve sanatsal projelerle kamuoyunun karşısına çıkmak istiyoruz. Bugünlere gelmemizde emeği geçen değerli Genç halkına yardımlarını esirgemeyen Genç Kaymakamlığı’na, Genç Belediyesi’ne hayırsever vatandaşlarımıza ve sesimizi her daim duyuran basın mensubuna çok teşekkür ediyor derneğin hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz."

Kategori: Genç
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-