Bingöl’de Covid-19 kaynaklı hasta sayısı artarken POZİTİF vaka sayısı 120 buldu
Bingöl’de Coronavirus (Covid-19) vakalarında artış devam ederken, yetkililerin açıklamalarına göre maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilmediği müddetçe virüs mücadelesinde başarı şansının olmayacağını belirtiyor.
Bingöl’de Covid-19 kaynaklı hasta sayısı artarken POZİTİF vaka sayısı 120 buldu

İl genelinde pozitif vaka sayısı Doğum Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile Bingöl Devlet Hastanesi’nde 100 hastayı bulurken evlerinde ise 20 kişinin gözlem altında karantinadaki tedavilerine devam edildiği belirtildi. 

Ayrıca, Karlıova ilçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karara göre, 18 Haziran'da Karlıova ilçesine bağlı Geçitli köyü karantina altına alınırken, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun yeni kararına göre bu tarih 14 gün daha uzatıldı.

Yine, 22 Haziran'da da Kızılçubuk köyü Hacufazıl mezraları için alınan karantina kararının devam ettiği belirtildi.

'Bana bir şey olmaz’ demeyin, çok şey olur'

Salgın hastalığın; Maske, mesafe, temizlik kuralına uymaktan başka seçeneğinin olmadığını belirten yetkililer, Hastaların yüzde 90’nının üzerinde virüsü akraba ya da arkadaşından kaptığını ifade ettiler.

Açıklamada, “Sıradaki kişinin siz olmayın.. Çok kişiyle görüşüp maske, mesafe ve temizlik kuralına riayet edilmediği müddetçe başarıdan söz edilemez. Sorun belli, çare belli. Kendimizi disipline edeceğiz. ‘Bana bir şey olmaz’ demeyin, çok şey olur.” denildi.

Vatandaşları doğru maske kullanımı konusunda da uyaran uzmanlar, Çenenize taktığınız maske sizi hastalıktan ve para cezasından korumadığı belirtildi.(Bingöl Basın)

Kategori: Sağlık & Yaşam
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-