Hamas: Siyonist işgal rejimine karşı mücadelede başarılı olmanın tek yolu direniştir
Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), dün gece işgalciler tarafından boynundan vurularak şehit edilen İbrahim Mustafa Ebu Yakub’un şehadetini tebrik ettikten sonra Filistinlileri, bugün düzenlenecek şehidin cenaze törenine katılmaya davet etti.
Hamas: Siyonist işgal rejimine karşı mücadelede başarılı olmanın tek yolu direniştir

Hamas, yaptığı açıklamada, şehidin ailesine başsağlığı dileyerek, “Şehitlerimiz hürriyet, kurtuluş ve bağımsız bir vatan yolundaki meşaleler olmakla birlikte zalim işgalci siyonist rejimini yakacak ateştir.” ifadelerini kullandı.

Selfit kentindeki Filistinlileri şehit Ebu Yakub için düzenlenecek cenaze törenine katılmaya çağıran Hamas, Filistin halkına yönelik suç işlemeye devam eden işgal rejimine tepki göstermek adına vatandaşları, gösterilere katılmaya davet etti.

Hamas yaptığı açıklamada ayrıca, işgalcilerin ilhak planına karşı mücadelede kapsamlı bir direnişin doğru olan tek seçenek olduğunu vurguladı.

Filistin Sağlık bakanlığı dün gece Selfit kentinin kuzeyinde yer alan Kefel Haris beldesinde Filistinli bir vatandaşın, işgal güçleri tarafından boynundan vurularak yaralandıktan sonra şehit olduğunu duyurdu. (İLKHA)

Kategori: Dünya
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-