Ayasofya-i Kebir Câmi-i Şerifi, kişiye özel pullarla ölümsüzleşiyor
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ayasofya-i Kebir Câmi-i Şerifi'nin camii olarak ibadete açılmasının ardından bu tarihî anı ölümsüzleştirmek amacıyla bir uygulamayı hayata geçirdi.
Ayasofya-i Kebir Câmi-i Şerifi, kişiye özel pullarla ölümsüzleşiyor

www.ayasofyapulu.com adresi üzerinden gerçekleştirilen kampanya ile ziyaretçiler, kişiye özel, isim yazılı Ayasofya-i Kebir Câmi-i Şerifi pulları ve ilk gün zarflarının sahibi olacak.  

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ayasofya-i Kebir Câmi-i Şerifi'nin müze olmaktan çıkarılıp tekrar cami olarak ibadete açılması kararını ölümsüzleştirmek ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla 24 Temmuz’da “Ayasofya Camii'nin İbadete Açılışı” temalı anma pulu ve ilk gün zarfını tedavüle çıkardı.

Bakanlık, 86 yılın ardından 24 Temmuz’da kılınan ilk cuma namazı ile kapılarını ibadete açan Ayasofya-i Kebir Câmi-i Şerifi'nin hatırasını ve bu tarihî anı ölümsüzleştirmek amacıyla bir uygulama hazırladı. www.ayasofyapulu.com adresi üzerinden gerçekleştirilen kampanya ile vatandaşlar, kişiye özel, isim yazılı Ayasofya-i Kebir Câmi-i Şerifi pulları ve ilk gün zarflarının sahibi olabilecek. Vatandaşlar site üzerinden oluşturdukları pul görselini dijital olarak alabilecek. Ziyaretçiler, Ayasofya-i Kebir Câmi-i Şerifi pulları ve ilk gün zarflarını kendi ismine özel alabildiği gibi, sevdikleri adına da oluşturabiliyor.

"Ayasofya Camii'nin İbadete Açılışı" temalı anma pulu ve ilk gün zarfı Ankara'daki PTT Pul Müzesinde de sergilenecek. Ayasofya-i Kebir Câmi-i Şerifi'nin yeniden özgürlüğe kavuşmasını simgeleyen eserler, tüm vatandaşlar ve koleksiyonerler için tükenene kadar satışta kalacak.(İLKHA)

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-