80 girişimci iş yeri sahibi oldu
.
80 girişimci iş yeri sahibi oldu

 Bingöl Belediyesince KOSGEB İl Müdürlüğü ile yapılan protokol kapsamında açılan kursları tamamlayan 30 girişimci daha iş yeri sahibi oldu.

 Bingöl Belediyesi, 2017 yılında Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Bingöl İl Müdürlüğü ile imzaladığı protokol kapsamında belirli dönemlerde uygulamalı girişimcilik eğitimi kursları açtı.

 Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde açılan girişimcilik kurslarına katılan 390 girişimci adayı, eğitimleri tamamlayarak belge sahibi oldu.

"80 girişimci iş yeri sahibi oldu"

 Belediye Başkanı Yücel Barakazi, yaptığı yazılı açıklamada, 2016 ve 2017 yıllarında düzenlenen kurslarda eğitimleri tamamlayarak belge sahibi olan 80 girişimcinin kendi iş yerini açtığını belirtti.

 2017 yılında belirli dönemlerde açılan 3 kurs kapsamında 390 kişiye uygulamalı girişimcilik eğitimi verildiğini ve bunlardan 30'unun kendi işini kurduğunu belirten Barakazi, devlet desteğiyle iş yeri açan girişimcilerin kentin ekonomisine katkı sağladığını ifade etti.

 Bingöl Belediyesi olarak istihdam alanları oluşturacak faaliyetleri desteklediklerini belirten Barakazi, "Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz bünyesinde gerek ekonomik faaliyetlere yönelik gerekse kültürel faaliyetlere yönelik kurslar düzenliyoruz. Girişimcilik, su kabağı işlemeciliği, takı tasarım ve mis sabunu gibi kurslarla istihdam alanlarına yönelik kurslar düzenlerken,  yamaç paraşütü, Muay Thai, Kur'an-ı Kerim, tiyatro, yazarlık, okuma yazma, Arapça, ney, keman ve bağlama gibi sosyal alanlara yönelik kurslar düzenliyoruz." ifadelerine yer verdi.

"Girişimci adaylarını desteklemeye devam edeceğiz"

 Bir fikirle yola çıkıp, devlet desteğiyle iş yeri sahibi olmak isteyen girişimci adaylarını desteklediklerini ifade eden Barakazi, gerek eğitim kursları düzenleyerek, gerekse farklı alanlarda onlara destek çıkarak iş imkânlarına kavuşmalarına yardımcı olmaya devam edeceklerini belirterek, şunları kaydetti: "Belediyemiz ve diğer kurumlarımızca düzenlenen kurslarda eğitimlerini tamamlayarak belge sahibi olan girişimci adaylarının yarattığı istihdam alanları, ilimizin ekonomisinin gelişmesi, refah ve yeni meslek kolları alanlarına katkı sağlıyor. Bu kapsamda özellikle genç girişimcilerimizi ve farklı sektörlere yoğunlaşan girişimci adaylarımızı destekliyoruz." 

(İLKHA) 

Kategori: Ekonomi
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-