27 bin kişi Kurban Bayramı namazını Mescid-i Aksa'da kıldı
İslami Vakıflar Dairesi'nin verdiği bilgilere göre bugün mübarek Kurban Bayramının birinci gününde işgal altındaki Kudüs'te yaklaşık 27 bin kişi bayram namazını Mescidi Aksa'da kıldı.
27 bin kişi Kurban Bayramı namazını Mescid-i Aksa'da kıldı

Coronavirus'ün yayılmasının önlenmesi için uygulanan tedbirlerin devam ettiği bir ortamda, Kudüs'ün "Eski Şehir" kısmından farklı yaşlardan binlerce kişi bayram namazlarını eda etmek için Mescidi Aksa'ya akın etti.

Kudüs ve Filistin Toprakları Müftüsü ve Yüksek Fetva Meclisi Başkanı Muhammed Hüseyin, okuduğu bayram hutbesinde, Mescidi Aksa'nın sadece Müslümanlara ait olduğuna, hiçbir zalimin ona müdahale etme hakkının olmadığına dikkat çekti.

Muhammed Hüseyin hutbesinde şu ifadelere yer verdi: "Kendilerinin baskı uygulamalarıyla, güç kullanmalarıyla ve dünyadaki zulüm güçlerinin kendilerine yardım etmesiyle Mescidi Aksa üzerinde kendilerine de bir pay oluşturabileceklerini sanıyorlar. Ama kanaatlerinde yanılmışlardır ve okları isabet etmemiştir. Kaybetmiş ve zelil olmuşlardır."

Muhammed Hüseyin Filistinlileri de birlik içinde olmaya çağırarak şöyle dedi: "Sizin üzerinize düşen birlik olmak sonra yine birlik olmaktır. Kudüs'ünüzü, mukaddesatınızı, toprağınızı ve haklarınızı tehdit eden tehlikeler karşısında birlikten başka bir seçeneğiniz bulunmamaktadır."

Mescidi Aksa'ya gelenler Coronavirus sebebiyle alınan tedbirlere de uymaya çalıştılar. (İLKHA)

Kategori: Dünya
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-