Yasin Börü ve arkadaşlarının şehit edildiği mahallede kurban eti dağıtıldı
HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Osman Aktaş, 6-8 Ekim 2014’te fakir ve muhtaç ailelere kurban eti dağıttığı esnada HDP/PKK’liler tarafından hunharca şehit edilen Yasin Börü ve arkadaşlarının katledildikleri mahallede kurban eti dağıttı.
Yasin Börü ve arkadaşlarının şehit edildiği mahallede kurban eti dağıtıldı

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesi Şeyh Şamil Mahallesi'ndeki ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret eden Aktaş, kurban etini verdikten sonra bayramlarını tebrik etti.

Yapılan anlamlı kurban eti dağıtımına HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Osman Aktaş, Bağlar İlçe Başkanı Orhan Zeren ve şehit aileleri katıldı.

Bağlar ilçesi Şeyh Şamil Mahallesi 562’nci sokakta Yasin Börü ve arkadaşlarının şehit edildikleri binanın önünde açıklamalarda bulunan Aktaş, “Kurban Bayramı, Hazreti İbrahim’in anlayışı ve İsmail-i bir teslimiyetle İslam Ümmeti içerisinde kutlanır. Fakat Kurban Bayramları bu memleketlerde ve özellikle Diyarbakır’da biraz daha farklıdır. Biraz evvel 6-8 Ekim olaylarında kurban eti dağıtırken şehit edilen Yasin Börü ve arkadaşlarının gezdikleri sokaklarda, et dağıttıkları insanlara şehit aileleriyle beraber onların sünnetini ihya etmek için sokaklara çıktık. Rabbim bizlere de o güzel ibadeti yapmayı nasip etti. Bunun için ne kadar hamd ve şükretsek azdır.” dedi.

“Bu kardeşlerimizin verdikleri mücadeleyi unutmadık, unutturmayacağız”

Aktaş, “O sokaklarda etler dağıtılırken alçaklar sürüleri tarafından binanın 3’üncü katında şehit edilerek aşağıya atıldıkları ve arabalarla üzerinden geçtikleri mekandayız. Bu mübarek kardeşlerimizin kanının döküldüğü yeri asla unutmayacağız. Aynı şekilde verdikleri mücadeleyi de unutmayacak ve unutturmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Her yıl Kurban Bayramı’nda Yasin Börü ve dava arkadaşlarının verdikleri o mübarek mücadelenin aynısını ihya edeceklerini gelecek nesillere de devredeceklerini söyleyen Aktaş, “Belki şehit aileleriyle beraber buruk bir gün geçiriyoruz, acılarımız tazeleniyor. Ama bu mübarek dava uğruna verilen canların heba olmaması için her yıl bu kurban eti dağıtım çalışmasını sürekli olarak yapacağız.” şeklinde konuştu.

Bayram tebriklerini tekrarlayan Aktaş, “Tüm ümmetin bunu iyi bilmesi lazımdır ki bu dava erlerinin kanlarıyla vermiş oldukları mücadele bu beldelerde İslam’ı hep yeşertecek ve gelecek nesillere de Allah’ın izniyle bırakacağız. Yeniden tüm Diyarbakırlı hemşerilerimin bayramlarını can-ı gönülden tebrik ediyor İslam Ümmetine hayırlara vesile olmasını diliyorum.” diye belirtti.

“Bu dava bitmez ve bizler var olduğumuz sürece de devam edecek”

Kurban eti dağıtım çalışmasına katılan şehit ailelerinden Hasan Gökgöz’ün babası Mehmet Gökgöz, “Bugün Kurban Bayramı, onlar canlarını verdiler ve bizlerde devam ettirerek sokaklarda et dağıttık. Tabiki bayram bize biraz zor geliyor. Bu dava bitmez ve bizler var olduğumuz sürece de devam ettireceğiz. Bu zalimler ve caniler, bu davanın bittiğini zannetmesinler. Bu dava bitmemiş ve devam da edecek. Onlar kurban eti dağıtırken kendi canlarını kurban ettiler. Bizlerde kendimizi kurban etmeye hazırız.” dedi.

Hüseyin Dakak’ın Babası Öztekin Dakak ise şöyle konuştu:

“Evladımızın şehit edilmesinin 6’ncı yılıdır. Bu bayram her Kurban Bayramından biraz daha farklı oldu. Çünkü şehit edildikleri binanın önündeyiz. Allah bizlere İsmail gibi teslim olmayı nasip etsin. Normalde babadan evlada miras bırakılır. Fakat sanki bu kez evlattan babaya geçti. İnşallah bizler bu mirası devam ettireceğiz.” (İLKHA)

Kategori:
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-