"Kadına karşı gerçekleşen şiddet olayı bizleri derinden üzmüştür"
Bingöl'de görme engelli bir kadın, 3 kızının gözleri önünde kocası tarafından şiddet gördü. Çocukların videoya aldığı o anlar sosyal medyada gündem olunca koca önce gözaltına alındı, daha sonra hakkında uzaklaştırma kararı verildiği belirtildi

Kadına karşı yapılan şiddet olayı hakkında açıklamalarda bulunan Bingöl Engelliler Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Bingöl Memur-Sen Engelliler Komisyonu Başkanı Bahattin Tüz, "İlimiz Karlıova ilçesine bağlı bir köyde gerçekleşen kadına şiddet olayı bizleri derinden üzmüştür." dedi.

Tüz, "İlimiz Karlıova ilçesine bağlı bir köyünde  gerçekleşen kadına şiddet olayı bizleri derinden üzmüştür. Söz konusu insanlık dışı olay basına yansımadan haberimiz olmuş olup ilgili mercilerle iletişime geçilmiştir. Ardından olayın görüntüsünün basına atmalarını sağladık. Olay ile ilgili Aile ve Çalışma Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk hanım efendi yaptığı açıklama da bu olayın takipçisi olacakları belirtmiş ve bizi sevindirmiştir. Bizde dernekler ve sendika olarak bu olayın takipçisi olacağız. Kadına şiddette kişinin engelli olup olmamasının bir önemi olmadığını ve  bu  olayda mağduriyet yaşanmaması için Karlıova kaymakamlığı ve Bingöl valiliğini göreve çağırıyoruz." şeklinde konuştu.(Bingöl Basın)

Kategori: Sağlık & Yaşam
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-