İş insanı sosyal medyadan ölüm tehditleri aldı
Bingöl Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı ve İş insanı Doğan Koç, sosyal medya üzerinden kendisini tehdit edenlerle yargı önünde hesaplaşacağını belirtti.
İş insanı sosyal medyadan ölüm tehditleri aldı

Kendi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşım sonrası güvenlik korucusu olan bazı kişilerce tehdit mesajlarını aldığını dile getiren Koç, konuyu yargıya taşıdı.

 Yıllardır bölgede iş yaşamanın içerisinde olduğunu söyleyen Doğan Koç, 1998 yılında PKK terör örgütü tarafından zorla alı konulması olayını zaman zaman belirli kişilerce sanki kendisinin de bir örgüt üyesiymiş gibi gündeme getirildiğini belirterek 98 yılında yaşanan olay sonrası yargının beraat kararı verdiğini belirtti.

Yıllardır iş insanı kimliğinin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarında da yöneticilik yaptığını ve bürokrasiyle sürekli iç içe olduğunu vurgulayarak, kendisine karşı yapılan ithamların bilinçli ve maksatlı yapıldığını söyledi.

Sosyal medyada aldığı tehdit mesajları sonrası açıklamalarda bulunan Koç, “Bizim bölgede yaptığımız çalışmalardan dolayı şantaj ve terör propagandası yaparak kendilerine bir fayda elde etmek istiyorlar. Kum ocağı ile ilgili yazdığım bir yazı, bir kum ocağı yapılmış ve vatandaşın mağduriyeti olduğu yönünde bir beyanım var ve dağ keçilerinin orada olması sebebiyle bir isyanda bulundum. Bu isyanımdan dolayı bazı bölgedeki bazı korucular bizi ölümle tehdit etti. Şerefli bir şekilde koruculuk yapanlara diyeceğimiz yok. Koruculuk adı altında kendini devletin üstünde zanneden zavallılar ve bizi ölümle tehdit ettiler. Gerekli mercilere şikâyette bulundum. Kimsenin devletin üstünde olmadığını, koruculuğa zarar veren bu zihniyetteki insanlar hakkında gerekli işlemlerin yapılmasını talep ediyorum.” Şeklinde konuştu(Çapakçur Gazetesi)


Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-