Şehre ışık, yarınlara umut oluyoruz
Kentte uygulanacak modern dekoratif aydınlatma sistemlerini israf olarak değerlendiren Bürçün’e cevap veren Belediye: “Her yatırımı siyasi malzeme haline getiren, suni gündemlerle basında yer almayı ilke edinen çevreler karşı durmaya çalışmasa da biz bu şehrin kadim insanlarına hizmet etmekten geri durmayacağız. Bu hizmet israf değil, tasarruf sağlayacaktır.”
Şehre ışık, yarınlara umut oluyoruz

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Sözcüsü Aydın Bürçün’ün yerel basında yer alan iddialarına cevap verdi.

“Kente estetik katacak”

Karanlık yarınların hayalini kuran art niyetli çevrelere rağmen kentin dekoratif ışıklandırma sistemleriyle ışıldayacağı belirtilen açıklamada, israf olarak değerlendirilen hizmetle ana caddelere yeni bir vizyon kazandırılacağı vurgulandı.

Çarşı merkezinde cazibesini yitiren ana caddeler ile Üniversite Caddesinin kent estetiğine uygun, şehri simgeleyen dekoratif led aydınlatma sistemleriyle süsleneceği belirtilen açıklamada, “İlimizin mimarisine uygun estetik led sistemleriyle  hem tasarruf sağlayacağız hem de görsel olarak kente güzellik katacağız” denildi.

“İhale şeffaf bir şekilde gerçekleştirilecek”

Yapılan her hizmeti gölgelemeye çalışan çevrelerin dile getirdiği çeşitli iddiaların iddiaların gerçeklikle bağdaşmadığı vurgulanan açıklamada, önümüzdeki süreçte gerçekleştirilecek ihalenin herkese açık şeffaf bir şekilde gerçekleştirileceği belirtildi.

Açıklamada, “Genç Caddesi, Kurtuluş Caddesi, Kültür Caddesi, Hastane Caddesi, İnönü Caddesi, Eğitim Caddesi, Şehit Mustafa Gündoğdu Caddesi ile Üniversite Caddesinde uygulanacak dekoratif led aydınlatma sistemleri ilişkin ihalenin 20 Ağustos Perşembe saat 14.00’da açık ihale yöntemiyle yapılacaktır. Şartları yerine getiren tüm yatırımcılarımız belirtilen tarihte ihaleye katılım sağlayabilecektir” denildi.

“Hizmet karşıtlarının rahatsızlığı devam ediyor”

Kent estetiğine yönelik hayata geçirilen hizmetlerin bazı çevreleri rahatsız ettiği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Vatandaşlarımızın büyük özlem duyduğu, çevre şehirlerde örnekler göstererek içerlendiği hizmetleri bir bir hayata geçiriyoruz. Son zamanlarda yapılan her hizmetten rahatsızlık duyan ve bunu somut olmayan iddialarla yerel basında gündeme taşıyarak, sosyal medyada topluluk kazanma gayreti içerisinde olan çevrelere inat vatandaşlarımızın arzu ettiği tüm hizmetleri bir bir hayata geçireceğiz. Söylemde kentin çıkarlarını koruduklarını ileri sürüp, eylemde hizmet karşıtlığı yapanlar, asılsız iddialarıyla kamuoyunda karşılık görmeyeceklerdir.”

 

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-