Malezya, İslam Şeriatına uygun "ilk dijital faizsiz bono"yu başlattı
​Malezya, İslam hukukuna uygun, 500 milyon Malezya ringgiti (yaklaşık 882 milyon TL) değerinde "Brahattan" adında faizsiz bono/faizsiz tahvil başlattı ve bu, Malezya'daki "ilk dijital faizsiz tahvil/bono" olarak kabul ediliyor.
Malezya, İslam Şeriatına uygun

Malezya hükümeti, İslam Şeriatına uygun, 500 milyon Malezya ringiti değerinde "Brahattan" adında ilk dijital tahvil/ faizsiz bonoyu başlattı ve bu, Malezya'daki ilk dijital ilk dijital faizsiz bono/tahvil olarak kabul ediliyor.


Maliye Bakanlığı'nda düzenlenen lansman törenine Malezya Başbakanı Muhyiddin Yasin ve Maliye Bakanı Tengku Zafarul bin Abdulaziz katıldı.

Başbakan Muhyiddin Yasin, hükümetin bu faizsiz bonoyu ülke ekonomisine katkı olması adına çeşitli tarafların talebi üzerine halkın ve şirketlerin çevrimiçi/online olarak katılabilmesine yardımcı olmak için çıkardığını kaydetti.

Hükümetin, bu faizsiz bonoları bulaşıcı hastalıklar için araştırma hibeleri sağlamak, küçük ve orta ölçekli işletmeleri ve girişimcileri finanse etmek de dahil olmak üzere daha önce belirlenen birkaç girişime yönlendireceğini belirtti. (İLKHA)

Kategori: Ekonomi
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-