İmran Han: Pakistan, Siyonist işgal rejimini asla tanımayacak
​Pakistan Başbakanı İmran Han, tüm dünyanın "Siyonist işgal rejimi"nin varlığını tanıması halinde bile Pakistan'ın bu işgal rejimini tanımayacağının altını çizdi.
İmran Han: Pakistan, Siyonist işgal rejimini asla tanımayacak

Yerel bir televizyon kanalında Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) siyonist işgal rejimi ile ilişkilerini normalleştirme kararına ilişkin önemli açıklamalarda bulunan İmran Han, "Kim israili tanımak istiyorsa bunu yapsın ama Pakistan'ın israili tanıması imkânsızdır. Pakistan'ın bu konudaki konumu nettir ve israil rejimini asla resmiyette tanımayacağız" dedi.

Görevdeki ikinci yılını tamamlaması vesilesiyle bir televizyon kanalına verdiği röportajda Pakistan Başbakanı Han, Pakistan'ın kurucusu Muhammed Ali Cinnah'ın ve Pakistanlı İslam alimi, şair, filozof ve politikacı Muhammed İkbal'in Filistin davasına koşulsuz destek verdiğini vurgulayarak, "israile karşı duruşumuz nettir. Filistinliler haklarına kavuşmadan israili tanıyamayız." dedi.

Diğer taraftan geçtiğimiz günlerde Pakistan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Birleşik Arap Emirlikleri'nin, siyonist işgal rejimi ile normalleşme anlaşmasının "geniş kapsamlı sonuçları" olacağı belirtilmişti. Pakistan yönetiminin BAE'ninsiyonist işgal rejim ile normalleşme adımına yaklaşımının ihtiyatlı olduğu ve anlaşmanın "geniş kapsamlı etkileri olan bir gelişme" olarak değerlendirildiği kaydedilmişti.

Pakistanlı Müslümanlar, BAE'nin Kudüs'teki işgalci rejimle ilişkileri normalleştirme kararını protesto etmek için geçen pazar günü çeşitli şehirlerde yürüyüş yapmıştı.

ABD Başkanı Donald Trump, 13 Ağustos'ta siyonist işgal rejim ile BAE'nin "ilişkilerini tamamen normalleştirmek" için anlaşmaya vardıklarını duyurmuştu. Trump, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün büyük bir atılım. İki muhteşem dostumuz israil ve BAE arasında tarihi barış anlaşması." ifadelerini kullanmıştı.

Siyonist işgal rejimin sözde Başbakanı Netanyahu da sosyal medya hesabından, Trump'ın paylaşımını alıntılayarak "Bu tarihi bir gün" değerlendirmesi yapmıştı. (İLKHA)

Kategori: Dünya
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-