Mescidi Aksa’yı yakan nefret alevlerinin üzerinden 51 yıl geçti
Kudüs ve Kutsal Mekânlara Destek için İslam-Hristiyan Komisyonu, siyonist işgalcilerin ve Yahudi yerleşimci sürülerinin günlük ihlal ve saldırıları nedeniyle Mescidi Aksa’da alevlerin hâlâ sürdüğünü söyledi.
Mescidi Aksa’yı yakan nefret alevlerinin üzerinden 51 yıl geçti

İslam-Hristiyan Komisyonu, Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'nın yakılışının 51'nci yıl dönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada, “Siyonist işgal rejiemi, Yahudileştirme ve icat ettikleri yıkım yöntemleriyle Mescidi Aksa’da tüm eserleri her gün yakıp yıkmaktadır” ifadesini kullandı.

Heyetin Genel Sekreteri Hanna İsa, yıllardır süren işgale rağmen Filistin halkının hâlâ yaşadığı dehşet ve felaketi unutmadığını vurguladı.

Hanna İsa, Hicri yeni yılın başlamasına rağmen Mescidi Aksa kapılarının hâlâ kapalı olduğunu, Müslümanların girmesinin yasak olduğunu, işgalci siyonistlerin ve fanatik yerleşimcilerin baskınlarına maruz kalıp mukaddesatına saygısızlık edildiğini hatırlattı.

Diğer yandan İsa, işgalcilerin Kudüslüleri baskı ve sürgünlerle yerlerinden edip yerlerine Yahudi yerleşimcileri yerleştirme planlarına karşı Kudüslülerin kararlılığını destekleme çağrısında bulundu.

Genel Sekreter İsa, Filistin toprakları üzerinde doğuştan hak sahibi olduklarına inanan bir halk olduğu sürece işgalin yok olmasının kaçınılmaz olduğunu vurguladı. (İLKHA)

Kategori: Dünya
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-