Bakan Dönmez'den doğal gaz açıklaması: Daha ekonomik fiyatlarla kullanılabilecek
​Fatih Sultan Mehmet'in türbesini ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Vatandaşlarımızın, doğal gazı çok daha ekonomik fiyatlarla kullanabileceği altyapıyı oluşturmuş oluyoruz" dedi.
Bakan Dönmez'den doğal gaz açıklaması: Daha ekonomik fiyatlarla kullanılabilecek

Bakan Dönmez, Karadeniz'de keşfedilen 320 milyar metreküplük doğal gaz rezervine ilişkin gazetecilere değerlendirmelerde bulundu.

Denizlerde yer altındaki doğal kaynakları ortaya çıkarmanın sabır, azim ve inanç gerektiren uzun soluklu bir iş olduğunu belirten Dönmez, "Hamdolsun, daha iki yıl geçmeden 2 gemimizde 9 derin sondajı yaptık ve bu sondajlardan birisini de keşifle sonuçlandırmış olduk. Sismik araştırma gemilerimizde çalışan tüm personeli canı yürekten kutluyorum" dedi.

Keşif ile birlikte ithalatta ciddi azalma beklediklerini ve vatandaşların doğal gazı çok daha ekonomik fiyatlarla kullanabileceği altyapıyı oluşturduklarını söyleyen Dönmez, " Önümüzde 6 bin kilometrekarelik yeni bir alan daha var. Uzmanlarımızın değerlendirmesi benzer yapıların orada da önümüze çıkabileceği yönünde. Malın bol olduğu yerde fiyatların düşmesi kaçınılmaz. Her halükarda kendi üreteceğimiz gazın ithal edeceğimiz gaza göre daha ekonomik olacağını bugünden söyleyebiliriz. Vatandaşlarımız o konuda müsterih olsunlar." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Kategori: Ekonomi
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-